Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Has the petrol crisis triggered you to consider an electric car now?

Has the petrol crisis triggered you to consider an electric car now?
Zgodnie z Zielonym Planem dla UK od 2030 r. zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikiem Diesla i na benzynę, z jednoczesnym zwiększeniem dotacji na samochody elektryczne i rozbudowę stacji ładowania. (Fot. Getty Images)
Online motor sales sites have tracked huge spikes in electric car interest in recent days, with panic buying of petrol potentially triggering the 'most influential switching event ever'.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Nagłe zainteresowanie samochodami elektrycznymi (EV) nastąpiło w związku sytuacją trwającą od kilku dni, kiedy niektóre stacje benzynowe zostały zmuszone do ograniczenia sprzedaży lub zamknięcia z powodu ograniczonych rezerw paliwa.

Setki tysięcy osób dojeżdżających do pracy, które nie były w stanie zatankować, zostały zmuszone do pracy w domu, a niektórzy taksówkarze nie byli w stanie wyjechać na drogę, ponieważ w stacjach benzynowych zaczęło brakować benzyny i oleju napędowego.

Dla niektórych osób sytuacja ta może okazać się punktem zwrotnym i spowodować, że zechcą pozbyć się swoich samochodów z silnikami spalinowymi i przesiąść się na auta elektryczne.

Według Auto Tradera, największego na brytyjskim rynku motoryzacyjnym portalu z ogłoszeniami, liczba wyświetleń ogłoszeń o sprzedaży samochodów elektrycznych gwałtownie wzrosła, ponieważ coraz więcej Brytyjczyków nosi się z pomysłem, aby dokonać zmiany samochodu na długo przed zakazem sprzedaży nowych modeli z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi w 2030 roku.

Platforma sprzedaży samochodów Carwow również twierdzi, że doświadczyła "bezprecedensowego wzrostu" zainteresowania przejściem na pojazdy elektryczne. Wyszukiwania ogłoszeń wzrosły o 28 proc. w piątek - kiedy zaczęło się paniczne kupowanie - do 43 proc. w sobotę i aż 56 proc. do niedzieli.

Firmy zajmujące się leasingiem pojazdów także potwierdziły, że odnotowały przypadki rosnącego popytu na EV w ostatnich dniach.

O ile te doniesienia mogą cieszyć aktywistów ekologicznych, Ian Plummer, dyrektor handlowy Auto Trader, ostrzega, że istnieją pewne bariery związane z samochodami elektrycznymi, z powodu których może nie nastąpić bezpośredni wzrost zainteresowania ich kupnem. Po pierwsze samochody elektryczne są dla większości ludzi zbyt drogie, a ponadto nadal istnieją obawy związane z niewystarczającą infrastrukturą do ich ładowania.

Czytaj więcej:

UK: Racjonowanie benzyny i długie kolejki na stacjach paliw

Boris Johnson "rozważa użycie wojska do zaopatrywania stacji paliw"

Shell ostrzega, że zaczyna brakować niektórych gatunków paliw w części kraju

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement