Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Czesław Michniewicz: The match against Argentina is something special for me and the players

Czesław Michniewicz: The match against Argentina is something special for me and the players
Michniewicz podkreślił, że jest bardzo zadowolony z możliwości gry z Argentyną. (Fot. Getty Images)
Head coach Czesław Michniewicz admitted that tomorrow's match against Argentina in Group C of the World Cup will be a rivalry between the national teams of these countries, and not just Robert Lewandowski and Lionel Messi. As he added, meeting such a great team is 'something special' for him and the players.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Reprezentacja Polski prowadzi w tabeli grupy C z dorobkiem 4 punktów. Wyprzedza o jeden Argentynę i Arabię Saudyjską, a o trzy Meksyk.

Biało-czerwonym do awansu do 1/8 finału wystarczy w Dausze remis. Mogą osiągnąć ten cel nawet w razie skromnej porażki, ale to będzie zależeć od wyniku rywalizacji Meksyku z Arabią Saudyjską.

"Czy znam skład na mecz? Na dzisiaj tak, lecz mamy jeszcze jeden trening, więc poczekajmy z tym ostatecznym zestawieniem. Jeśli chodzi o wyjściową jedenastkę Argentyny, to oczywiście jej nie znam, ale myślę, że skład będzie podobny do tego z meczu z Meksykiem" - przyznał Michniewicz na wtorkowej konferencji prasowej w centrum medialnym FIFA.

Jak zapowiedział, jego drużyna nie nastawi się wyłącznie na obronę. "Musimy być gotowi na każdy wariant. Granie na 0:0 jest niebezpieczne, bo trzeba zakładać, że Argentyna zawsze może strzelić gola. Będą takie chwile, kiedy po stracie piłki zastosujemy wysoki pressing, ale na pewno nie będziemy się przesadnie odkrywać. Jeśli będzie okazja do ataku pozycyjnego, to spróbujemy" - podkreślił.

Światowe media również czekają z zainteresowaniem na jutrzejszy mecz, ale głównie z uwagi na konfrontację Lewandowskiego z Messim. Trener Michniewicz podkreślił jednak, że to rywalizacja dwóch drużyn, a nie poszczególnych piłkarzy.

"Myślę, że cały świat czekał na spotkanie Lewandowskiego z Messim od momentu losowania grup mundialu, ale ja podchodzę do tego na chłodno. To będzie mecz Polska - Argentyna, a nie pojedynek tych zawodników. Messi jest fantastycznym piłkarzem, podobnie jak Robert. Nikt z tym nie dyskutuje. Nie będę robić porównania, kto jest lepszy. O gustach nie rozmawiamy" - przyznał selekcjoner.

"Lewandowski z Messim nie zagrają jeden na jednego. To nie tenis. Obaj potrzebują dookoła siebie kolegów. Pozostali piłkarze wiedzą, że mogą liczyć na ich wsparcie, ale oni sami meczu nie wygrają. Oczywiście liczę na Roberta i wiem też, że cała Argentyna liczy na Messiego" - dodał.

Początek środowego spotkania w Dausze o godz. 19:00. O tej samej porze Meksykanie zagrają z Saudyjczykami.

Czytaj więcej:

Argentyńskie media: Polacy mają doświadczony zespół i "Lewego"

Matty Cash wystąpił w polskiej reklamie świątecznej

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.03.2023
  GBP 5.3417 złEUR 4.6911 złUSD 4.3742 złCHF 4.7623 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement