Menu

Curling champion Vicky Wright returns to NHS frontline

Curling champion Vicky Wright returns to NHS frontline
Vicky Wright jako mistrzyni curlingu i w roli pielęgniarki. (Fot. Graeme Hart/www.britishcurling.org.uk)
Two-time Scottish curling champion Vicky Wright has put her full-time sporting career on hold to return to the NHS frontline. Wright stepped back from her role as a general surgical ward nurse in July last year to focus fully on preparing for the Winter Olympics, which are due to be held in Beijing in February 2022.
Advertisement
News available in Polish

Niedawno Wright wywalczyła z drużyną klubową mistrzostwo kraju, zaś z kadrą narodową udała się do Kanady na mistrzostwa świata, by rywalizować m.in. o olimpijską kwalifikację. Szybko jednak wróciła do Szkocji, bowiem ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa zawody zostały odwołane.

Z zawodu Wright jest pielęgniarką, ale od zeszłego roku postawiła wszystko na sport, starając się sięgnąć po bilet na igrzyska w Pekinie w 2022 roku. W obecnej sytuacji wszystko się zmieniło.

"Widzę co się dzieje i że istnieją znacznie ważniejsze sprawy niż wydarzenia sportowe. Po powrocie do domu skontaktowałam się z moim przełożonym i powiedziałam, że jestem gotowa zrobić co w mojej mocy, aby pomóc" – stwierdziła Wright, która obecnie pracuje na nocnej zmianie w szpitalu Forth Valley w pobliżu miasta Stirling.

Zawodniczka podkreśliła, że teraz "będzie grała swoją rolę w znacznie większym zespole".

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement