Menu

Cristiano Ronaldo: South Korean fans compensated after Juventus forward fails to play

Cristiano Ronaldo: South Korean fans compensated after Juventus forward fails to play
Słynny Portugalczyk nie pojawił się na boisku, mimo apeli kibiców. (Fot. Getty Images)
A South Korean court has told a local match organiser to compensate two fans after Cristiano Ronaldo did not play in a Juventus friendly as advertised.
Advertisement
News available in Polish

Słynny Portugalczyk siedział na ławce rezerwowych Juventusu podczas meczu z reprezentacją koreańskiej ligi (3:3) w lipcu ubiegłego roku w Seulu i mimo apeli kibiców nie pojawił się na boisku. Włoski klub tłumaczył potem absencję swojej gwiazdy urazem mięśnia.

Jak poinformowały południowokoreańskie media, dwaj kibice, którzy pozwali do sądu promotora wydarzenia, agencję The Fasta, oskarżając ją o podawanie nieprawdziwych informacji, otrzymają odszkodowanie równowartości 282 euro. Organizator zapewniał, że Juventus w kontrakcie zobowiązał się, iż Ronaldo zagra co najmniej 45 minut.

Kolejne pozwy zostały skierowane do sądu w Seulu. Nie podjęto kroków prawnych przeciwko Juventusowi ani Ronaldo, który jutro będzie świętować 35. urodziny.

Bilety na mecz, w cenie od 23 do 300 euro, rozeszły się błyskawicznie. Spotkanie obejrzał komplet publiczności - 65 tys.

Czytaj więcej:

Ronaldo nie zawiódł. Juventus w półfinale Pucharu Włoch

Kolejny marketingowy strzał Cristiano Ronaldo: okulary marki CR7

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement