Menu

Coronavirus: Exercise out of the home 'could be banned' if people flout rules

Coronavirus: Exercise out of the home 'could be banned' if people flout rules
Brytyjski rząd zezwala obecnie na jedno ćwiczenie fizyczne dziennie w okolicy domu. (Fot. Getty Images)
Exercise outside the home could be banned if people ignore the lockdown rules on staying at home and social distancing, the health secretary said.
Advertisement
News available in Polish

"To dla nas decydujący weekend. Jeśli nie uda nam się tego zrobić w ten weekend, to co zrobimy w Wielkanoc?"  - informował już wczoraj szef policji na region Devon i Kornwalii Shaun Sawyer w rozmowie z BBC. Właśnie podczas Wielkanocy brytyjski rząd spodziewa się rekordowe liczby zgonów i zakażeń.

Minister zdrowia Matt Hancock w rozmowe z BBC podkreślił dziś, że rząd wkrótce podejmie decyzję w sprawie dalszej możliwości ćwiczeń fizycznych. Decyzja ma zapaść w związku z doniesieniami o wielu ludziach udających się do parków na spacery w związku z wysokimi temperaturami.

Według ostatnich danych, śmierć w Wielkiej Brytanii w wyniku zakażenia koronawirusem poniosło do wczoraj 4 313 osób.

Pomimo zakazu wyjścia z domu i licznych apelów w mediach, wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii udało się wczoraj na rodzinne spacery. (Fot. Getty Images)

Matt Hancock podkreślił, że "zdecydowana większość mieszkańców sztywno trzyma się rządowych apelów". "Nie pozwólmy na to, aby garstka ludzi obrażała nas wszystkich" - dodał.

Minister przypomniał, że każdy z nas ma swoją rolę do odegrania, ponieważ "skala zakażeń uzależniona jest wyłącznie od tego, czy nie wychodzimy z domu".

Hancock zapytany na łamach BBC o kwestię opalania się dodał, iż "opalanie nie znajduje się na liście dozwolonych czynności". Wyjątkiem są sytuacje, kiedy opalamy się we własnym ogródku bądź na balkonie.

Czytaj więcej:

Służby w UK spodziewają się rekordowej liczby zgonów w Wielkanoc

Elżbieta II wygłosi kryzysowe orędzie do narodu

UK: "Zostańcie w domu w ten weekend. To nie prośba"

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement