Menu

Coronavirus: Beauty salons to reopen from Monday as gyms and indoor pools follow on 25 July

Coronavirus: Beauty salons to reopen from Monday as gyms and indoor pools follow on 25 July
W poniedziałek wznowią działalność m.in. salony piękności. (Fot. Getty Images)
Beauty salons, tanning shops and tattooists can reopen in England from Monday, the government has said, while gyms and indoor swimming pools will be allowed to let customers return later this month.
Advertisement
News available in Polish

W Anglii już od jutra mogą się odbywać występy artystyczne - teatralne, muzyczne, operowe i taneczne - na świeżym powietrzu i z udziałem publiczności, choć z ograniczoną liczbą widzów i zachowaniem dystansu między nimi. Ponadto, rozpoczną się próby na niewielką skalę występów w obiektach zamkniętych, które mają sprawdzić, w jaki sposób będą mogły bezpiecznie wznowić działalność.

Również od jutra działalność mogą wznowić baseny na otwartym powietrzu, parki wodne, a także możliwe będzie rekreacyjne uprawianie sportów zespołowych na otwartym powietrzu.

Od poniedziałku otworzyć się mogą salony piękności, ośrodki spa, studia tatuażu i podobne usługi, choć muszą one przystosować się do rządowych wytycznych w zakresie bezpieczeństwa.

Natomiast 25 lipca to data otwarcia basenów krytych, siłowni i innych obiektów sportowo-rekreacyjnych w pomieszczeniach zamkniętych, choć muszą się one dostosować do wytycznych; konieczne będą wcześniejsze rezerwacje i ograniczona zostanie liczba osób, które będą mogły w nich jednocześnie przebywać.

Tymczasem rząd Szkocji potwierdził wczoraj przejście do następnej fazy znoszenia ograniczeń. Od piątku ludzie mogą się spotykać w grupach do 15 osób z trzech gospodarstw domowych na zewnątrz oraz do ośmiu osób w pomieszczeniach zamkniętych, możliwe będzie także pozostawanie u kogoś na noc.

W poniedziałek otwarte zostaną centra handlowe, a także gabinety dentystyczne. Natomiast od 15 lipca otwarte mogą zostać puby, restauracje, hotele i wszystkie inne obiekty noclegowe, a także muzea, kina, biblioteki, placówki opieki nad dziećmi i fryzjerzy. Możliwe będą także ceremonie religijne w świątyniach z udziałem wiernych.

Czytaj więcej:

Anglia: Pierwszy weekend po otwarciu pubów "raczej spokojny"

Szkocja nie zwolni z kwarantanny przyjezdnych z Hiszpanii

National Gallery w Londynie ponownie otwarta

Od dzisiaj do UK już bez 14-dniowej kwarantanny

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.01.2021
  GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement