Menu

Coronavirus: 16 more deaths and 370 new cases confirmed in Ireland

Coronavirus: 16 more deaths and 370 new cases confirmed in Ireland
27 marca irlandzki rząd zaostrzył restrykcje w celu zatrzymania epidemii. (Fot. Getty Images)
The department of Health has announced a further 16 people have died from Covid-19 in Ireland and 370 more cases have been confirmed this evening.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Zarówno liczba zgonów, jak i nowo wykrytych przypadków jest zbliżona do średniej z ostatnich kilku dni. Mediana wieku zmarłych w ciągu ostatniej doby to 78 lat. Tylko cztery, z 16 osób, miały choroby współtowarzyszące. Z kolei średnia wieku wszystkich dotychczas zmarłych z powodu koronawirusa to 81 lat.

Naczelny lekarz kraju Tony Holohan przyznał, że za wcześnie jeszcze oceniać, kiedy może nastąpić szczyt epidemii, ale uważa, iż pod koniec obecnego tygodnia powinny być widoczne efekty radykalnych kroków podjętych przez rząd w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby.

Naczelny lekarz kraju przyznał, że za wcześnie jeszcze oceniać, kiedy może nastąpić szczyt epidemii. (Fot. Getty Images)

27 marca irlandzki rząd zaostrzył restrykcje w celu zatrzymania epidemii. Do 12 kwietnia włącznie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu, z wyjątkiem ściśle określonych przypadków - niezbędnych zakupów, wizyt lekarskich, niezbędnych wizyt rodzinnych, indywidualnych ćwiczeń fizycznych lub niezbędnej pracy, która nie może być wykonywana z domu.

Prawie wszystkie sklepy zostały zamknięte, wszystkie zgromadzenia, zarówno publiczne, jak i prywatne, poza członkami jednego gospodarstwa domowego, zostały zabronione, a osoby powyżej 70. roku życia lub cierpiące na choroby przewlekłe mają obowiązek przebywania w swoich domach.

Nowe restrykcje przewidują także, że z transportu publicznego korzystać mogą tylko osoby wykonujące kluczowe zawody, zaś pozostałe osoby nie mogą się oddalać od domu na więcej niż 2 km.

Czytaj więcej:

Irlandia: Najwyższa dotychczas liczba zgonów i zakażeń

MSZ: Polacy dalej mogą liczyć na wsparcie w powrotach

Irlandia: Premier Varadkar wraca do praktyki lekarskiej, by walczyć z epidemią

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.04.2021
  GBP 5.2235 złEUR 4.5481 złUSD 3.7978 złCHF 4.1279 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement