Menu

Competitive sport given green light to return in UK from Monday

Competitive sport given green light to return in UK from Monday
Brytyjski sport na żywo wróci w bezpiecznych i dokładnie kontrolowanych warunkach - oświadczył wczoraj Oliver Dowden. (Fot. Getty Images)
From Monday, June 1, it will be possible to organize sports competitions in the United Kingdom again, the country's government said. However, supporters cannot participate in them, and they are also subject to restrictive sanitary regulations.
Advertisement
News available in Polish

Zawodowy sport w większości krajów świata zatrzymał się w połowie marca z powodu pandemii koronawirusa. Na COVID-19 w Wielkiej Brytanii zmarło ponad 38 tysięcy osób.

"To już koniec oczekiwania. Brytyjski sport na żywo wróci w bezpiecznych i dokładnie kontrolowanych warunkach. (...) Teraz to władze każdej z dyscyplin muszą upewnić się, że spełnione są założenia protokołów, oraz zdecydować o terminie restartu" - poinformował minister kultury Oliver Dowden.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem będą prawdopodobnie wyścigi konne 2000 Guineas Stakes w Nemarket, planowane na 6 czerwca.

Dowden potwierdził także, że trwają prace nad wznowieniem rywalizacji piłkarskiej ekstraklasy oraz niższych dywizji. Wszystkie mają ruszyć w czerwcu (Premier League 17 czerwca).

To trzeci etap "odmrażania" brytyjskiego sportu. Opublikowany wczoraj protokół nakazuje sportowcom m.in. indywidualną podróż do miejsca zawodów, poddawanie się badaniom pod kątem objawów COVID-19 i zachowywanie odpowiedniego dystansu tam, gdzie to możliwe.

Czytaj więcej:

1 czerwca w UK zacznie się drugi etap luzowania restrykcji

Naukowcy: W UK za wcześnie na luzowanie restrykcji

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement