Cincinnati tournament: Swiatek and Hurkacz in the quarter-finals

Turniej w Cincinnati to dla wielu zawodników ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się 26 sierpnia ostatnią w sezonie wielkoszlemową imprezą - nowojorskim US Open. (Fot. Getty Images)
Iga Swiatek defeated Ukrainian Marta Kostiuk 6:2, 6:2 in the third round of the WTA 1000 women's tennis tournament on hard courts in Cincinnati. Hubert Hurkacz, meanwhile, advanced to the quarter-finals of the ATP tournament. The Polish tennis player defeated Italian Flavio Cobolli 6:3, 3:6, 6:1 in the third round.

Turniej w Cincinnati jest pierwszym, w którym startuje Świątek po igrzyskach w Paryżu. Brązowa medalistka zmagań w stolicy Francji z powodu zmęczenia nie przystąpiła do zawodów w Toronto.

Liderka światowego rankingu, która w pierwszej rundzie miała "wolny los", w drugiej nie bez problemów pokonała Francuzkę Varvarę Grachevą 6:0, 6:7 (8-10), 6:2.

23-letnia raszynianka rozpoczęła od straconego serwisu, jednak już w kolejnym gemie odrobiła stratę przełamania. Wygrała cztery gemy z rzędu i objęła prowadzenie 4:1. Kostiuk zdołała jeszcze raz utrzymać podanie, ale później Świątek ponownie ją przełamała i wygrała 6:2.

Drugi set również był pod kontrolą Polki. To było trzecie spotkanie tych tenisistek i trzecia wygrana Świątek.

Jej przeciwniczką w ćwierćfinale będzie Rosjanka Mirra Andriejewa.

Turniej w Cincinnati to dla wielu zawodniczek ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się 26 sierpnia ostatnią w sezonie wielkoszlemową imprezą - nowojorskim US Open.

27-letni wrocławianin w pierwszej rundzie w turnieju w USA miał tzw. wolny los. W drugiej pokonał Japończyka Yoshihito Nishiokę 3:6, 7:6 (7-4), 6:1.

Początek 1/8 finału był o wiele spokojniejszy dla Polaka niż jego pierwsze spotkanie w Cincinnati. Pierwszy set był pod jego kontrolą od początku do końca, chociaż do zwycięstwa 6:3 wystarczyło mu tylko jedno przełamanie.

W drugim secie już w pierwszym gemie Hurkacz miał trzy break-pointy, nie wykorzystał jednak żadnego z nich, a chwilę później sam został przełamany. Nie zdołał odrobić tej straty i przegrał 3:6. Rozdrażniony porażką w drugiej odsłonie Polak całkowicie zdominował rywala w trzecim secie. Dwukrotnie go przełamał, pewnie wygrywając przy tym swoje gemy serwisowe. Triumfował 6:1.

W całym meczu wrocławianin posłał 10 asów serwisowych. Cobolli zanotował ich pięć. To było drugie spotkanie tych tenisistów i drugie zwycięstwo wyżej notowanego z nich.

O półfinał Polak zagra z Amerykaninem Francesem Tiafoe. W ich bezpośredniej rywalizacji jest 3-3.