Menu

Casillas to run for president of Spanish Football Federation

Casillas to run for president of Spanish Football Federation
"Tak, będę kandydatem na stanowisko przewodniczącego RFEF podczas najbliższych wyborów". (Fot. Getty Images)
Spain's World Cup-winning captain Iker Casillas will run for the presidency of the Spanish Football Federation (RFEF), he confirmed on Monday.
Advertisement
News available in Polish

Rywalem Ikera Casillasa w wyborach będzie aktualny przewodniczący RFEF Luis Rubiales. Szefuje on hiszpańskiej federacji piłkarskiej od maja 2018 r.

"Tak, będę kandydatem na stanowisko przewodniczącego RFEF podczas najbliższych wyborów. Wspólnie umieścimy naszą federację na najlepszym światowym poziomie: hiszpańskim" - napisał dzisiaj na swoim koncie na Twitterze Iker Casillas. Ogłoszenie kandydatury jest potwierdzeniem spekulacji ukazujących się od połowy lutego w mediach.

Blisko 39-letni Casillas z reprezentacją Hiszpanii dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Europy, w 2008 r. i 2012 r., a także raz tytuł mistrza świata, w 2010 r. Pomiędzy 2008 a 2012 r. Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) uznawała go najlepszym bramkarzem świata.

W lipcu 2015 r. Casillas opuścił Real Madryt i rozpoczął występy w drużynie FC Porto. Przejście do portugalskiego klubu było pierwszą zmianą barw w karierze seniorskiej hiszpańskiego golkipera, który reprezentował madrycki klub przez 16 sezonów.

1 maja 2019 r. Casillas podczas jednego z treningów FC Porto dostał zawału serca. Po dwóch miesiącach władze portugalskiego klubu ogłosiły, że do czasu odzyskania pełni sił, hiszpański bramkarz zostanie włączony do sztabu szkoleniowego "Smoków".

Sport nie jest jedynym zajęciem Ikera Casillasa. W ostatnich latach hiszpański bramkarz prowadził spółki działające m.in. w sektorze nieruchomości oraz w handlu.

Czytaj więcej:

Hiszpański bramkarz Iker Casillas miał atak serca

Iker Casillas kończy piłkarską karierę? "Wyluzujcie, przyjdzie na to czas"

Iker Casillas wznowił treningi dwa miesiące po zawale serca

Iker Casillas dołączył do sztabu szkoleniowego FC Porto

Iker Casillas wrócił do treningów po zawale

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 01.04.2020
  GBP 5.159 złEUR 4.569 złUSD 4.170 złCHF 4.324 zł

  Sport


  Advertisement