Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

The British woman ran 106 marathons in 106 days. She ran every day

The British woman ran 106 marathons in 106 days. She ran every day
Brytyjka pokonała 106 maratonów pomimo złamanego kolana. (Fot. Instagram/decajayden)
Kate Jayden, 35, from Derbyshire, England, broke the Guinness World Record for day-to-day marathons. She completed 106 such runs in 106 days. So far, no woman has managed to do so. She set the record high, even though her knee was broken during the beating.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Kate Jayden bicie rekordu rozpoczęła 31 grudnia 2021 r., a zakończyła 15 kwietnia. Każdego dnia przebiegała dystans 42 km 195 m. Z wynikiem 106 maratonów w 106 dni z rzędu poprawiła wynik dotychczasowej liderki zestawienia, Amerykanki Alyssy Clark, która biegała przez 95 dni. Rekord Jayden dopiero teraz, po przejściu weryfikacji, został oficjalnie zatwierdzony.

Po upływie 46 dni, poczuła delikatny ból w kolanie. W maju przeszła badanie rezonansem magnetycznym i okazało się, że biegała ze złamanym kolanem. Przed nią operacja, której wynik nie jest pewny. Być może nie będzie mogła już biegać na tak długich dystansach.

Tymczasem Jayden już zastanawia się, jaki kolejny rekord pobije. Być może poświęci się jeździe na rowerze, być może wioślarstwu.

Początkowo, jak informuje serwis BBC, Jayden miała zamiar przebiec "tylko" 100 maratonów w 100 dni. Byłby to dystans podobnego do tego, jaki pokonać muszą syryjscy uchodźcy uciekający z Aleppo do Wielkiej Brytanii.

Chciała w ten sposób nagłośnić zbiórkę pieniędzy na rzecz organizacji wspierających uchodźców. Jednak, gdy opinia publiczna zaczęła bardzo interesować się jej wyczynami, postanowiła, że przy okazji spróbuje pobić rekord Guinnessa.

Jaki był finał? Nie tylko udało jej się znaleźć na kartach szacownej księgi, ale też zebrać 43 tys. funtów na cele charytatywne.

Czytaj więcej:

Brytyjski lekkoatleta Farah jako dziecko przeżył traumę

47-letni Polak jutro przepłynie Loch Ness. Celem pomoc charytatywna

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 31.03.2023
  GBP 5.3107 złEUR 4.6755 złUSD 4.2934 złCHF 4.6856 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement