Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

British Johanna Konta ended her tennis career

British Johanna Konta ended her tennis career
"Życzymy jej szczęścia i sukcesów w przyszłości" - przekazał szef WTA, Steve Simon. (Fot. Getty Images)
British tennis player Johanna Konta officially confirmed that she decided to end her sports career. 'I don't have the strength anymore, I ran out of steam' - she said on social media.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W wywiadzie opublikowanym na stronie WTA Konta powiedziała, że "nie ma już tyle energii, aby móc nadal ciężko trenować. Po to, aby nadal pozostać na szczycie tego sportu".

"Moje emocjonalne, psychiczne i fizyczne odczucia już nie były takie, że jestem nadal gotowa wszystko poświęcić tenisowi" - wyjaśniła urodzona w Australii Brytyjka, która tegoroczny sezon zakończyła na 113. pozycji w rankingu WTA.

30-letni dzisiaj Konta najwyżej w rankingu WTA była na czwartej pozycji w dniu 17 lipca 2017 roku. W karierze wygrała cztery turnieje WTA. Była pierwszą Brytyjką od 39 lat, która w 2017 roku dotarła do półfinału Wimbledonu.

Była także półfinalistką Australian Open (2016) i French Open (2019).

W tym roku z powodu zakażenia Covid-19 wycofała się w czerwcu z Wimbledonu, a później zrezygnowała ze startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

"Jej błyskotliwa kariera zachwyciła fanów w Wielkiej Brytanii i na całym świecie" - oznajmił prezes Women's Tennis Association, Steve Simon. "Życzymy jej szczęścia i sukcesów w przyszłości" - dodał. 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2022
  GBP 5.5377 złEUR 4.6558 złUSD 4.4379 złCHF 4.4542 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement