Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

British leavers and remainers as polarised as ever, survey finds

British leavers and remainers as polarised as ever, survey finds
Brytyjskie społeczeństwo wciąż jest mocno spolaryzowane jeśli chodzi o stosunek do Unii Europejskiej... (Fot. Getty Images)
Nine out of 10 people would vote the same way again, but leavers feel better about UK politics since Brexit.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Coroczne badanie British Social Attitudes już wcześniej ujawniło, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE znacząco podniosło zaufanie społeczeństwa do brytyjskiego rządu. Zwrócono jednak uwagę, że za wzrost ten odpowiadają wyłącznie osoby, które głosowały za Brexitem, które teraz są zadowolone z jego efektów i sposobu, w jaki rząd przeprowadził negocjacje. Stopień zaufania Brytyjczyków głosujących za pozostaniem w UE pozostał na takim samym poziomie jak wcześniej - wskazano.

Współautor badania John Curtice ocenił, że "niewiele wskazuje na to, aby pobrexitowe rany się goiły".

"Wielka Brytania jest podzielona na pół. Jedna połowa czuje się lepiej, druga jest tak samo rozczarowana jak wcześniej" - zauważył.

Coroczny sondaż British Social Attitudes jest najdłużej działającym w Wielkiej Brytanii narzędziem śledzącym opinie publiczne, budującym kompleksowy i autorytatywny obraz tego, jak postawy i oczekiwania kraju ewoluowały w ciągu ostatnich czterech dekad w różnych kwestiach moralnych, społecznych i politycznych.

Badanie wykazało także, że pandemia zwiększyła zaniepokojenie społeczeństwa nierównością do najwyższego poziomu od 1998 r., a także zwiększyła poparcie dla świadczeń socjalnych i wydatków publicznych. Nie ma jednak dowodów na to, aby czas pandemii doprowadził do jakichkolwiek radykalnych zmian społecznych czy politycznych.

Czytaj więcej:

Największy dostawca kurczaków w UK ostrzega przed wzrostem cen

Brexit: Jakich pracowników w UK brakuje najczęściej? Na rządowej liście nie ma budowlańców

Rząd UK złagodzi restrykcje w pracy zagranicznych kierowców ciężarówek

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement