Menu

Bosnia coach Prosinecki rescinds resignation, stays in charge

Bosnia coach Prosinecki rescinds resignation, stays in charge
Prosinecki nadal będzie pracował z piłkarzami zespołu Bośni i Hercegowiny. (Fot. Getty Images)
Bosnia coach Robert Prosinecki has rescinded his resignation after the Balkan nation's football association (NFSBiH) asked him to stay in charge of the team, the governing body said on Tuesday.
Advertisement
News available in Polish

"Nie udało mi się odpowiednio zmotywować drużyny. Przed rozpoczęciem cyklu wierzyłem w awans na Euro 2020, ale niestety nie udało się. Dlatego rezygnuję z pracy i chcę dać szansę komuś innemu. Następca będzie miał dużo czasu na przygotowanie zespołu do rozgrywek Ligi Narodów" - tłumaczył po niedzielnej porażce 50-letni szkoleniowiec.

NFSBiH zapewniła go jednak o całkowitym poparciu i poprosiła, aby pozostał na stanowisku.

"Chcemy, aby prowadził zespół do końca eliminacji Euro 2020, jak zapisano w jego kontrakcie. Jesteśmy przekonani, że zmiana trenera na tym etapie nie przyniosłaby pozytywnego skutku. Nasza szansa awansu na mistrzostwa Europy przez kwalifikacje wciąż jest realna" - napisano w oświadczeniu.

W tabeli grupy J Bośnia i Hercegowina spadła z trzeciego na czwarte miejsce - 7 pkt. Z kompletem 18 punktów prowadzą Włosi, przed Finlandią 12 i Armenią 9. Na końcu stawki Grecja 5 i Liechtenstein 1.

Prosinecki to były piłkarz m.in. Realu Madryt i Barcelony. Jako zawodnik z ekipą Chorwacji zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 1998 roku.

Kadrę BiH prowadzi od stycznia 2018 roku, a wcześniej był selekcjonerem drużyny narodowej Azerbejdżanu.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Advertisement