Menu

Boris Johnson’s father defends trip to Greece amid criticism

Boris Johnson’s father defends trip to Greece amid criticism
Stanley Johnson uważa, że nie złamał prawa. (Fot. Twitter/@itvnews)
The father of Boris Johnson has defended his decision to fly to Greece via Bulgaria in order to “Covid-proof” his property there before he potentially rents it out.
Advertisement
News available in Polish

Stanley Johnson przyleciał do Grecji w środę, o czym sam poinformował na Instagramie, zamieszczając swoje zdjęcie w maseczce ochronnej na twarzy z lotniska w Atenach. W związku z tym, że bezpośrednie loty między Wielką Brytanią a Grecją są zawieszone co najmniej do połowy lipca, podróżował on przez Bułgarię. Rzecznik greckiego rządu informował w czwartek, że brak bezpośrednich lotów nie oznacza, iż nie można przybyć do kraju w inny sposób.

79-letni Stanley Johnson ma na półwyspie Pelion dom letniskowy, który wynajmuje i jak wyjaśniał, jego podróż ma charakter biznesowy, bo przyjechał, aby przed sezonem turystycznym wprowadzić w tym domu zabezpieczenia w związku z epidemią koronawirusa.

"Nie wiem, jaka była reakcja brytyjskiej opinii publicznej, przyjechałem tu, aby w spokoju przygotować dom. Mam tylko tydzień na zorganizowanie wszystkiego. Mam mnóstwo wskazówek, jak zabezpieczyć go przed Covid-19" - przekazał lokalnym reporterom. Dodał, że planuje wrócić do Wielkiej Brytanii 10 lipca.

W piątek brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych zniosło zalecenie powstrzymania się od podróży do kilkudziesięciu krajów o niskim zagrożeniu epidemicznym, a od 10 lipca przestanie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających z 59 państw. Grecja znalazła się na obu listach.

Przed weekendem o sprawę został zapytany Boris Johnson, ale odpowiedział on, że dziennikarze powinni zwrócić się z tym pytaniem do jego ojca.

To już trzeci przypadek w bliskim otoczeniu premiera jeśli nie złamania, to przynajmniej naciągnięcia ograniczeń wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii. Z podróży w czasie blokady tłumaczyli się najpierw minister budownictwa i społeczności lokalnych Robert Jenrick, a później główny doradca Johnsona Dominic Cummings.

Czytaj więcej:

Doradca Johnsona: "Nie żałuję tego, co zrobiłem"

Ojciec Johnsona złamał rządowy zakaz. Poleciał do Grecji

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement