Menu

Boris Becker accused of hiding tennis trophies during bankruptcy

Boris Becker accused of hiding tennis trophies during bankruptcy
Zdobywca sześciu tytułów wielkoszlemowych nie przyznaje się do winy. (Fot. Getty Images)
Boris Becker has been charged with concealing trophies and medals won during his illustrious tennis career, including two from his three Wimbledon singles victories, from bankruptcy trustees.
Advertisement
News available in Polish

Becker w 2017 roku ogłosił bankructwo. Został wówczas oskarżony o nieprzestrzeganie zobowiązań dotyczących ujawniania informacji, w tym finansowych. W lipcu 2019 roku sprzedał na aukcji w Londynie 82 pamiątki sportowe za łącznie 765 tysięcy euro. Suma ta miała pokryć część jego długów.

52-letni Niemiec został teraz oskarżony o ukrywanie ponad miliona funtów na rachunkach bankowych oraz majątku. Dotyczyć to ma m.in. trofeów otrzymanych za triumf w Wimbledonie w 1985 i 1989 roku oraz za wygranie Australian Open w 1991 i 1996 roku. Zarzuca mu się także wybranie setek tysięcy funtów i przelanie ich na inne konta, w tym na te, których właścicielkami są jego dwie byłe żony.

Zdobywca sześciu tytułów wielkoszlemowych nie przyznaje się do winy.

Prokurator Rebecca Chalkley zaznaczyła, że mieszkającemu w Londynie Beckerowi w późniejszym terminie mogą zostać postawione jeszcze nowe zarzuty. Obrońca byłego tenisisty Jonathan Caplan zapewnił z kolei, że jego klient jest zdeterminowany, by stawić czoła tym oskarżeniom, podważyć je i odzyskać dobrą reputację.

Becker już wcześniej miał kłopoty z prawem. Niespłacone długi dotyczące prac przy jego willi na Majorce sprawiły, że zainteresował się nim hiszpański wymiar sprawiedliwości. W Szwajcarii zaś musiał się tłumaczyć z tego, że nie zapłacił pastorowi, który udzielił mu ślubu. W 2002 roku z kolei w swojej ojczyźnie został skazany na dwa lata więzienia i grzywnę w wysokości 500 tys. euro za ok. 1,7 mln euro zaległego podatku.

Słynny Niemiec wygrał 49 turniejów i zarobił na korcie ponad 20 mln euro.

Czytaj więcej:

Gwiazdy tenisa "zszokowane" i "zdruzgotane" odwołaniem Wimbledonu

Boris Becker zszokowany hejtem rodaków za udział w proteście przeciw rasizmowi

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 01.12.2020
  GBP 4.990 złEUR 4.477 złUSD 3.737 złCHF 4.123 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement