Menu

Bolt's former coach calls on IOC to postpone Tokyo Olympics

Bolt's former coach calls on IOC to postpone Tokyo Olympics
Jamajczyk doprowadził Bolta do ośmiu złotych medali igrzysk i jedenastu tytułów mistrza świata. (Fot. Getty Images)
Usain Bolt's long time coach called on Friday for this year's Tokyo Olympics to be put off until 2021 as the Covid-19 Coronavirus continues to claim lives around the world
Advertisement
News available in Polish

"Gdybym to ja podejmował decyzję, to już dawno przełożyłbym igrzyska o rok. Oczywiście to bezprecedensowa decyzja, ale właśnie w bezprecedensowych czasach w tej chwili żyjemy. Poczekałbym rok i może wtedy świat wróci na właściwe tory i do normalności" - przekazał w telefonicznym wywiadzie dla Reutersa.

Jego zdaniem, nie ma większych szans, by igrzyska w Tokio odbyły się w terminie, czyli między 24 lipca a 9 sierpnia. "Pandemia zaatakowała cały świat, a w niektórych krajach dopiero się wykluwa. Koronawirus nie został jeszcze opanowany i uważam, że nie pokazał jeszcze swojej siły" - podkreślił jamajski szkoleniowiec.

Mills dodał, że nie jest w stanie sobie teraz wyobrazić, by sportowcy i kibice z całego świata zjechali do jednego miejsca. "Moi zawodnicy nie są w stanie trenować, bo wszystko jest pozamykane. Nie ma mowy o normalnych zajęciach. Do lipca nie uda się tego wszystkiego opanować, nie mówiąc o tym, że trudno będzie zbudować jakąkolwiek formę" - zaznaczył.

Jamajczyk doprowadził Bolta do ośmiu złotych medali igrzysk i jedenastu tytułów mistrza świata. Obecnie jest trenerem w Racers Track Club w Kingston. "W tej chwili najważniejsze dla nas jest, by pozbyć się pandemii. Nikt nie myśli na poważnie o sporcie. Musimy pozostać odizolowani i unikać jakiegokolwiek kontaktu. To jedyny sposób" - stwierdził.

Jego zawodnicy dostali plany treningowe, które mogą wykonywać w domach. "Jak tylko dostaniemy zielone światło, znowu się spotkamy na stadionie, ale na pewno nie mam zamiaru niczego przyspieszać. To zbyt poważna sprawa" - zaznaczył.

Na razie MKOl nie podjął żadnych decyzji dotyczących igrzysk w Tokio. Thomas Bach przyznał jedynie, że są rozważane różne scenariusze, ale na razie jest zbyt wcześnie na ich ogłoszenie, ponieważ nadal jest możliwe rozpoczęcie imprezy zgodnie z planem.

Czytaj więcej:

Świat sportu sparaliżowany pandemią koronawirusa

Obiecujące wyniki testów leku na grypę w walce z koronawirusem

Tokio 2020: MKOl rozważa różne scenariusze, ale igrzysk nie odwoła

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement