Menu

Barcelona's Luis Suarez accused of cheating to pass his Italian exam

Barcelona's Luis Suarez accused of cheating to pass his Italian exam
Guarda di Finanza have investigated Luis Suarez’ Italian exam and reportedly discovered the Uruguayan forward knew all the questions in advance.
Advertisement
News available in Polish

Suarez, którego żona jest włoskiego pochodzenia, egzamin zdawał w czwartek na Uniwersytecie dla Cudzoziemców w Perugii. Jego pozytywny wynik umożliwiłby szybkie przyznanie obywatelstwa. Miało ono pomóc mu w transferze do Juventusu Turyn, gdyż "Stara Dama" nie przekroczyłaby limitu zawodników spoza Unii Europejskiej.

Prokurator generalny Perugii Raffaele Cantone oświadczył, że jego dochodzenie wykazało, iż pytania zostały uzgodnione z Suarezem przed egzaminem i już wtedy zdecydowano, jaką ocenę mu przyznać, pomimo jego niewielkiej znajomości języka włoskiego.

Wczoraj policja przeszukała uniwersytet. Natomiast gazeta "La Repubblica" poinformowała, że wszczęto śledztwo wobec pięciu pracowników uniwersytetu, w tym rektora.

Gazeta opublikowała także rzekome rozmowy podsłuchane przez policję podczas śledztwa, w których nauczyciel przygotowujący Suareza do egzaminu przekazał koledze, że Urugwajczyk "nie potrafi powiedzieć nawet słowa" i opisał go jako absolutnie początkującego w języku włoskim.

Suarez egzamin zdał w zaledwie 15 minut. W dodatku składał się on tylko z części ustnej. Inne osoby ubiegające się o obywatelstwo, przystępujące do analogicznego egzaminu tego samego dnia w Rzymie musiały uczestniczyć również w trwającej dwie i pół godziny części pisemnej.

Suarez jest obecnie piłkarzem Barcelony, ale nowy trener tej drużyny Ronald Koeman przyznał, że nie widzi go w składzie. Przenosiny do Juventusu nie są już prawdopodobne, bo turyńczycy wyrażają zainteresowanie Hiszpanem Alvaro Moratą z Atletico Madryt.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement