Menu

Barcelona reaches top of Forbes' most valuable club list

Barcelona reaches top of Forbes' most valuable club list
Messi i spółka mają powody do zadowolenia. (Fot. Getty Images)
Barcelona has leapfrogged Spanish rival Real Madrid to become the world's most valuable soccer club with a valuation of $4.76 billion, according to a list published by business magazine Forbes on Monday.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Real, który w przeszłości pięciokrotnie zajmował pierwsze miejsce na tej liście, pokonał w minioną sobotę w El Clasico Barcelonę 2:1, ale poza boiskiem - czyli w zestawieniu "Forbesa" - zajął drugie miejsce z wyceną 4,75 miliarda dolarów.

Jak poinformował "Forbes", średnia wartość 20 najlepszych klubów wzrosła o 30 procent w porównaniu z okresem sprzed dwóch lat - do 2,28 miliarda dolarów, mimo pandemii COVID-19 wpływającej na przychody z dnia meczowego.

Trzecie miejsce na liście zajmuje triumfator Ligi Mistrzów - Bayern Monachium, w którym występuje Robert Lewandowski (4,215 miliarda dolarów).

W czołowej dziesiątce jest też "Wielka Szóstka" Premier League - Manchester United, Liverpool, Manchester City, Chelsea, Arsenal i Tottenham Hotspur.

Ubiegłoroczny finalista Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain awansował na dziewiąte miejsce po wycenie na 2,5 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 129 procent w ciągu dwóch lat - największy wśród 10 czołowych klubów tej listy. 

Czytaj więcej:

Wielkie emocje na Camp Nou. Barcelona po dogrywce w finale Pucharu Hiszpanii

Liga hiszpańska: Barcelona zmiażdżyła Real Sociedad

Liga hiszpańska: Barcelona uratowała się w 90. minucie

Media: Wymęczone zwycięstwo Realu w "El Clasico"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement