Menu

Barcelona is afraid of the "monster from Munich"

Barcelona is afraid of the "monster from Munich"
To właśnie Messi ma uratować sezon "Dumy Katalonii". (Fot. Twitter/@FCBarcelona)
In Barcelona, everyone dreams of triumphing in the UEFA Champions League. The success of 2015 will not be easy to repeat. Then the Catalans eliminated Bayern Munich on the way. Now they feel like outsiders and call the team with Robert Lewandowski 'the monster from Munich'.
Advertisement
News available in Polish

Obie drużyny zmierzą się w ćwierćfinale rozgrywanym na neutralnym stadionie w Lizbonie. Do starcia ma dojść w piątek. Z powodu pandemii koronawirusa zmieniono format rozgrywek. Tym razem nie będzie dwumeczu, ale o awansie zadecyduje jedo spotkanie. W miniturnieju od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia półfinały. Triumfator LM zostanie wyłoniony 23 sierpnia w meczu finałowym na stadionie Luz, na którym swoje spotkania rozgrywa Benfica Lizbona.

I właśnie do 23 sierpnia w grze pozostać chcą zarówno Barcelona, jak i Bayern. Hiszpańskie media uważają, że znacznie większe szanse na spełnienie marzeń mają Bawarczycy. Gazeta "Mundo Deportivo" przedstawiło drużynę wokół Roberta Lewandowskiego jako olbrzymiego potwora, który śmieje się w twarz trenerowi Katalończyków Quique Setienowi.

Dziennik "Sport" napisał: "Bayern wzbudza strach", a "La Vanguardia" próbuje znaleźć pozytywy: "Barca jeszcze żyje". Bawarczycy określani są w Katalonii jako "giganci", "maszyna do zwyciężania", a zadanie, jakie czeka Barcelonę określają jako "wspinaczkę na Mount Everest". Jeszcze nigdy prasa hiszpańska nie oceniała niemieckiej drużyny w taki sposób.

Całe nadzieje pokładane są w Argentyńczyku Lionelu Messim. To właśnie on ma uratować sezon "Dumy Katalonii". Znowu dziennikarze nazywają go "Bogiem futbolu", "pozaziemskim piłkarzem". Zresztą urugwajski napastnik Barcy Luis Suarez wierzy w to, że w meczu bez rewanżu wszystko może się wydarzyć. "Szanse oceniam 50 na 50. Wiele zależy od dyspozycji tego jednego dnia" - stwierdził.

Mecz z Bayernem będzie dla Barcelony szansą na uratowanie sezonu. Po przegraniu - po raz pierwszy od 2017 roku - mistrzostwa Hiszpanii i fali krytyki, jaka spadła na drużynę po wznowieniu rozgrywek, teraz presję czuje podwójną.

Czytaj więcej:

Pewna wygrana Barcelony w ostatniej kolejce, Messi królem strzelców

Piłkarska LM: Popis Lewandowskiego, awans Bayernu i Barcelony

Lewandowski na czele klasyfikacji strzelców

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement