Barcelona hammer Villarreal in Ronald Koeman's 1st game

Czy Messi, który wczoraj był autorem jednej bramki, już pogodził się z władzami klubu? (Fot. Getty Images)
Barcelona started the new season with a comfortable win against Villarreal under new manager Ronald Koeman. Barcelona hammered Villarreal 4-0 in Sunday's La Liga clash while 17-year-old striker Ansu Fati was on fire by scoring two goals at the Camp Nou.

O Messim i jego przepychankach z władzami "Dumy Katalonii" głośno było niemal przez całą przerwę między sezonami, ale w pierwszym meczu nowego sezonu Argentyńczyk pozostał w cieniu Ansu Fatiego.

17-latek, który zdążył już zadebiutować i zdobyć gola w hiszpańskiej drużynie narodowej, w niedzielę był głównym architektem sukcesu Barcelony w spotkaniu z niepokonanym do tej pory Villarrealem.

Po 20 minutach miał już na koncie dwie bramki, później skutecznie wymusił - zdaniem hiszpańskich mediów i komentatorów - rzut karny, którego na gola - numer 445 w La Liga - zamienił Messi.

"Rewolucja Barcelony to Ansu Fati" - napisał dziennik "As", a "Marca" dodała: "Barcelona według Ansu. Młody skrzydłowy poprowadził zespół do zwycięstwa".

Zadowolenia z udanego rozpoczęcia sezonu nie krył Sergio Busquets. "Na pewno zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie. Zwłaszcza w pierwszej połowie spisaliśmy się na miarę oczekiwań. Nasi atakujący byli bardzo mobilni, z łatwością kreowali podbramkowe sytuacje. Po przerwie obniżyliśmy intensywność gry, skupiliśmy się głównie na tym, by zachować czyste konto. Myślę, że to był obiecujący początek" - przyznał po końcowym gwizdku sędziego Busquets.

W przerwie między sezonami z "Barcą" - nieraz w burzliwych okolicznościach - rozstało się kilku ważnych zawodników: Urugwajczyk Luis Suarez, Chorwat Ivan Rakitic, Chilijczyk Arturo Vidal, Portugalczyk Nelson Semedo czy Brazylijczyk Arthur.

Liga hiszpańska: Real Madryt wygrał z Betisem Sewilla