Menu

BBC to mark Glastonbury’s 50th anniversary in June 2020

BBC to mark Glastonbury’s 50th anniversary in June 2020
Festiwal w Glastonbury obchodzi swoje 50-lecie, ale jubileusz będzie świętowany tylko wirtualnie... (Fot. Getty Images)
From Thursday 25 to Monday 29 June, when the 50th anniversary of Glastonbury Festival was due to take place, the BBC will be bringing the spirit of Glastonbury to viewers at home with The Glastonbury Experience across BBC television, BBC iPlayer, BBC radio and BBC Sounds.
Advertisement
News available in Polish

Kanał poświęcony festiwalowi pojawi się w BBC iPlayer (internetowej transmisji strumieniowej, czyli telewizji na żądanie) w terminie, w którym miała się odbyć tegoroczna edycja tej imprezy, czyli od 25 do 29 czerwca. W programie znajdzie się ponad 60 koncertów, m.in. Billie Eilish, Foals, Radiohead, Lany Del Rey i Lewisa Capaldiego. Do tego prezenterzy, zarówno radiowi, jak i telewizyjni przygotują ciekawostki na temat festiwalu, skupiając się na najważniejszych wydarzeniach i najlepszych wykonaniach (np. akustycznych).

Jednocześnie bywalcy "Glasto", jak powszechnie nazywany jest ten festiwal, zachęcani są do publikowania w mediach społecznościowych swoich wspomnień, oznaczonych hashtagiem: #Glastonbury2020. Najciekawsze zostaną zacytowane w telewizji.

Nieżyjący już David Bowie podczas występu w Glastonbury w 2000 roku. (Fot. Getty Images)

Emily Eavis, najmłodsza córka założyciela i organizatora festiwalu, Michaela Eavisa, a obecnie współorganizatorka tej imprezy, przyznała, że szczególnie czeka na powtórkę "niezapomnianych" występów Davida Bowiego, Adele, REM, Beyoncé, The Rolling Stones, Jaya-Z i Billie Eilish.

Po raz pierwszy festiwal Glastonbury odbył się 19 września 1970 r. Wtedy wystąpili m.in.: Marc Bolan (T. Rex) i Al Stewart. W cenę biletu (1 funt) wliczone było mleko z okolicznej farmy. Największymi gwiazdami tegorocznej edycji mieli być Kendrick Lamar, Paul McCartney, Taylor Swift i Diana Ross. Karnet kosztował 270 funtów. Mleka w tę cene nie wliczano.

Czytaj więcej:

Glastonbury 2019: Na bakier z dbałością o środowisko

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 06.07.2020
  GBP 4.945 złEUR 4.470 złUSD 3.959 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement