Menu

Australian Open arrivals start leaving hotel quarantine

Australian Open arrivals start leaving hotel quarantine
Hotel może opuścić m.in. Novak Djokovic i jego sztab trenerski. (Fot. Getty Images)
Tennis players and officials who travelled to Melbourne for the Australian Open have started being released from hotel quarantine, COVID-19 Quarantine Victoria (CQV) has confirmed.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak poinformowali urzędnicy stanu Victoria, pierwsza grupa spośród 960 zawodników, trenerów i działaczy izolujących się w trzech hotelach w Melbourne mogła opuścić to miejsce od godz. 18:00 czasu miejscowego, czyli rano według czasu w Europie. Pozostali uczynią tak w najbliższych dniach.

Tenisistki i tenisiści będą mogli swobodnie poruszać się po miastach i okolicznych regionach, o ile będą przestrzegać lokalnych ograniczeń dotyczących dystansu społecznego.

Obecnie pozostało w sumie pięć osób (związanych z turniejem) z aktywnymi przypadkami COVID-19 - będą one musiały spędzić więcej czasu na kwarantannie, w zależności od tego, kiedy uzyskały wynik pozytywny.

Jedną z osób, które ujawniły, że zakaziły się koronawirusem, była hiszpańska tenisistka Paula Badosa. W ubiegły czwartek została przeniesiona do "hotelu zdrowotnego", aby rozpocząć dwa tygodnie izolacji.

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich, które walczą o powstrzymanie koronawirusa, w Australii sytuacja się poprawia, a mieszkańcy odzyskali większość swobód, jakie mieli przed początkiem pandemii.

W tegorocznym Australian Open zagra troje polskich tenisistów: Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Z rywalizacji wycofała się z powodu kontuzji Magda Linette. 

Czytaj więcej:

Australian Open: Troje Polaków pewnych gry w singlu

Australian Open: Naomi Osaka usunęła zdjęcie pokazujące trening

Djokovic i Barty wciąż niepokonani w rankingach ATP i WTA

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.05.2021
  GBP 5.2720 złEUR 4.5764 złUSD 3.7861 złCHF 4.1723 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement