Menu

Australian Open: A certain promotion of Świątek to the second round

Australian Open: A certain promotion of Świątek to the second round
18-letnia warszawianka dzisiejszym występem zainaugurowała sezon. (Fot. Getty Images)
Iga Świątek advanced to the second round of the Australian Open, beating Hungarian Timea Babos 6: 3, 6: 2. The next rival of the Polish tennis player in the Grand Slam tournament on hard courts in Melbourne will be the Spaniard Carla Suarez Navarro.
Advertisement
News available in Polish

Pierwszy w karierze pojedynek  56. w rankingu WTA Świątek z 88. w tym zestawieniu Babos pierwotnie miał się odbyć wczoraj. Plan gry na ten dzień był jednak szczelnie wypełniony - dołożono do niego wiele spotkań, które z powodu intensywnego deszczu nie odbyły się w poniedziałek. Dlatego kilka meczów, w tym ten z udziałem Polki i Węgierki, przełożono.

18-letnia warszawianka dzisiejszym występem zainaugurowała sezon. W ubiegłorocznym debiucie w Australian Open, gdy przeszła trzystopniowe kwalifikacje, w głównej drabince zatrzymała się właśnie na drugiej rundzie. Teraz jej rywalką na tym etapie będzie rozstawiona z "11" Białorusinka Aryna Sabalenka lub Hiszpanka Carla Suarez Navarro.

Starsza o osiem lat Babos ma na koncie wiele sukcesów, ale w deblu. Triumfowała w Wielkim Szlemie dwa razy, a sześciokrotnie dotarła do finału. W 2018 roku zwyciężyła w Australii, a rok temu przegrała w decydującym spotkaniu. Wygrała też w tej konkurencji 22 turnieje WTA i jest obecnie czwartą rakietą świata.

Wynik meczu 1. rundy gry pojedynczej:

Iga Świątek (Polska) - Timea Babos (Węgry) 6:3, 6:2.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement