Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Official Google domain name snapped up for just a few dollars

Official Google domain name snapped up for just a few dollars
Kolejna wpadka Google? (Fot. Getty Images)
A web designer in Argentina recently managed to purchase Google's domain name for the country while it was inoperative for just two hours. 30-year-old Argentinian Nicolas Kurona explained to the BBC that he was able to buy google.com.ar through a normal, legal process last week. However, he never expected that he would be actually be able to purchase the domain name.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W zeszłą stronę Nicolas Kurona tworzył stronę internetową dla klienta, kiedy otrzymał wiadomość za pośrednictwem komunikatora WhatsApp, że Google.com.ar nie działa. Postanowił sprawdzić na stronie organizacji Network Information Center Argentina (NIC) odpowiedzialnej za obsługę domen argentyńskich .ar, czy to prawda, i wtedy wyświetliła mu się oferta kupna.

Jak przyznał, ku własnemu zdziwieniu udało mu się przejść przez wszystkie wymagane etapy transakcji i otrzymał maila z potwierdzeniem wpłaty. "Chciałbym wyjaśnić, że nie miałem złych intencji. Spróbowałem kupić domenę i udało się, za zgodą NIC" - zaznaczył.

Google Argentina potwierdziło BBC, że do takiej transakcji doszło. "Przez krótki czas domena należała do innej osoby, ale szybko odzyskaliśmy nad nią kontrolę" - przekazał koncern.

Przyczyny wystąpienia tej sytuacji są obecnie wyjaśniane. Według jednej z hipotez, Google zapomniało odnowić nazwę swojej domeny, jednak firma temu zaprzecza, informując, że licencja ma wygasnąć dopiero w lipcu br.

Czytaj więcej:

Google został pozwany o to, że śledzi użytkowników nawet w trybie "incognito"

"The Guardian": Google zwleka z usuwaniem antysemickich "recenzji" muzeum Auschwitz

USA: Google Maps będzie pokazywało kierowcom przyjazne środowisku trasy

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement