Menu

Argentines are crazy about the "divine" Icelander

Argentines are crazy about the "divine" Icelander
Rurik Gislason podbił serca Argentynek. (Fot. Getty Images)
Iceland's 1: 1 draw against Argentina at the World Cup in Russia is treated in this country as a victory for Lionel Messi team fans as a failure. However, the female part of Argentina supporters went crazy about one of the island's volcanic players .
Advertisement
News available in Polish

Rurik Gislason wszedł na boisko dopiero w 63 minucie, lecz od tego momentu - jak pokazały jego konta społecznościowe - żeńska publiczność mundialu, głównie południowoamerykańska, przestała się interesować sytuacją na boisku i zajęła się pisaniem wiadomości, zachwycając się jego ...pięknością.

Duński dziennik "Ekstrabladet” prześledził historię wpisów na jednym z kont byłego piłkarza FC Kopenhaga i Odense BK, a obecnie niemieckiego SV Sandhausen z drugiej Bundesligi. Gazeta zwróciła uwagę, że Gislason był bardzo popularny wśród Dunek lecz nigdy nie przekroczył 100 tysięcy wpisów.

Tym razem, wpisy na jego koncie rosły w skali geometrycznej i w czasie meczu skoczyły z kilkudziesięciu, do ponad 200 tysięcy komentarzy zachwyconych kobiet, a głównymi przymiotnikami były "piękny, cudowny, idealny, męski i boski". Dwa dni po meczu ich ilość doszła do pół miliona.

Rurik Gislason podczas treningu Islandii. (Fot. Getty Images)

Zaraz po wejściu na boisko 30-letniego Gislasona znana brazylijska aktora Gabriela Lopes napisała do dwóch milionów swoich sympatyczek: "O Boże, jak można być tak pięknym!” podając link do konta piłkarza.

Temat natychmiast podchwyciła jej koleżanka, argentyńska aktorka Gimena Accardi, a po jej komentarzu w kilka minut pojawiło się ponad 40 tys. wpisów argentyńskich kibicek, a "konto rozgrzało się do czerwoności”, jak opisują duńscy dziennikarze.

"Futbol, co chwile udowadnia nam, że jest piękną grą i pokazuje że kibice mogą uwielbiać nawet swojego przeciwnika, a siła Internetu staje się nieprawdopodobna” - skomentowała duńska gazeta wpisy żeńskich kibiców Argentyny nazywając je "kobiecym amokiem na punkcie boskiego Wikinga”.

 

Mecze


Mecz 6
Moskwagodz. 14:00 (UK)
16 June
Argentyna
1:1
Islandia
Sergio Aguero 19'
Alfred Finnbogason 23'
Mecz 25
Volgogradgodz. 16:00 (UK)
22 June
Nigeria
2:0
Islandia
49' Ahmed Musa
75' Ahmed Musa
Mecz 40
Rostov-On-Dongodz. 19:00 (UK)
26 June
Islandia
1:2
Chorwacja
76' Gylfi Sigurdsson (K)
53' Milan Badelj
90' Ivan Perisić

Tabela


 •  
Drużyna Meczy rozegranych Gole +/- Punkty
Chorwacja 3 7/1 9
Argentyna 3 3/5 4
Nigeria 3 3/4 3
Islandia 3 2/5 1
Terminarz rozgrywek
  Advertisement
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł
  Advertisement