Menu

Anthony Joshua shows his mettle with dramatic knockout of Kubrat Pulev

Anthony Joshua shows his mettle with dramatic knockout of Kubrat Pulev
Anthony Joshua (po prawej) po roku wrócił do ringu i pokazał, że jest w świetnej formie. Wystarczył jeden cios! (Fot. Getty Images)
Anthony Joshua retained his world heavyweight titles after he knocked out Kubrat Pulev in the ninth round on Saturday night.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Po nudnej pierwszej i niewiele lepszej drugiej rundzie, w trzeciej Joshua (24-1, 22 KO) mógł skończyć pojedynek z Pulewem (28-2, 14 KO). Bułgarski pięściarz został zasypany gradem ciosów i dwukrotnie był liczony przez sędziego. Gong uratował go przed nokautem.

Po minutowej przerwie spodziewanego szturmu Brytyjczyka nie było, a walka powoli się wyrównywała. Wydawało się, że mistrzowska potyczka potrwa całe 12 rund, jednak w dziewiątej Joshua wystrzelił czterema podbródkowymi z rzędu. Mocne uderzenia wstrząsnęły Pulewem, po chwili kolejne podbródkowy i pretendent znalazł się na deskach.

Bułgar zdołał jeszcze wstać, lecz Joshua trafił mocnym prawym krzyżowym na szczękę, po którym rywala wręcz ścięło z nóg. To był koniec walki, a faworyt może przygotowywać się do starcia unifikacyjnego z rodakiem Furym.

Pulew sześć lat temu przegrał przed czasem walkę mistrzowską z Władimirem Kliczko, teraz z Joshuą i raczej kolejnej takiej szansy już nie otrzyma.

Na tej samej gali w Londynie porażek doznali polscy pięściarze. W wadze ciężkiej w potyczce rankingowej Mariusz Wach (36-7, 19 KO) wyraźnie na punkty z Hughie Furym (25-3, 14 KO), zaś w junior ciężkiej Nikodem Jeżewski (19-1-1, 9 KO) w drugiej rundzie z Lawrence'em Okolie (15-0, 12 KO). Stawką był pas WBO International. Okolie spotka się teraz o wakujący tytuł mistrza świata z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO).

Czytaj więcej:

To już oficjalne: Walka Pulew kontra Joshua 12 grudnia w Londynie

Media w UK: Walka Wacha z Furym "możliwa 12 grudnia w Londynie"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement