Menu

Three-tier lockdown rules clear House of Commons despite Tory opposition

Three-tier lockdown rules clear House of Commons despite Tory opposition
Wielkie emocje w Izbie Gmin budziła sprawa zamykania pubów, barów, restauracji i kawiarni o godz. 22:00. (Fot. Getty Images)
Boris Johnson's three-tier lockdown policy has cleared the House of Commons after hours of objections from disgruntled Tory backbenchers.
Advertisement
News available in Polish

Ogłoszony w poniedziałek przez premiera Borisa Johnsona system trzystopniowych restrykcji w Anglii, który zaczął obowiązywać od dzisiaj, nie budził kontrowersji i ponieważ posłowie nie zgłosili sprzeciwu, został on zaaprobowany bez głosowania.

Pierwszy stopień, czyli poziom średni to restrykcje, jakie obecnie obowiązują na większości terytorium kraju. Poziom wysoki zostanie wprowadzony na wszystkich obszarach, gdzie już teraz obowiązują zaostrzone restrykcje, co oznacza zakaz spotkania się osób z różnych gospodarstw domowych w zamkniętych pomieszczeniach.

Bardzo wysoki stopień pociąga za sobą zakaz spotykania się w zamkniętych pomieszczeniach i prywatnych ogrodach, a także zamknięcie pubów i barów.

Znacznie większe emocje budziła sprawa zamykania pubów, barów, restauracji i kawiarni w Anglii o godz. 22:00, co już obowiązuje od 24 września. Część posłów, zwłaszcza z rządzącej Partii Konserwatywnej, argumentowała, że jest to zbyt dużym ograniczeniem swobód obywatelskich lub też, że straty gospodarcze są większe niż faktyczne efekty w powstrzymywaniu epidemii.

O ile samo zaaprobowanie przez Izbę Gmin tego nakazu nie budziło wątpliwości, niewiadomą było, ilu posłów konserwatywnych zagłosuje przeciwko rządowi. Wniosek poparło 299 posłów, a przeciwnych mu było 82, z czego 42 z Partii Konserwatywnej.

Czytaj więcej:

Lockdown Londynu "mało prawdopodobny" w najbliższych dniach

Anglia: Rząd wprowadza trzy stopnie restrykcji w związku z Covid-19

Johnson broni restrykcji. Naczelny lekarz nie jest pewien, czy wystarczą

Doradcy Johnsona wzywali do krótkiej blokady "już kilka tygodni temu"

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement