Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Aliens and UFOs were seen in the UK ‘more than 250 times’ last year

Aliens and UFOs were seen in the UK ‘more than 250 times’ last year
Liczba zaobserwowanych UFO w Wielkiej Brytanii wyraźnie spadła w porównaniu z poprzednimi latami. (Fot. Getty Images)
The British UFO Research Association (BUFORA) has just released a summary of its activities for 2021, stating that it received 259 reports of sightings of unidentified flying objects, 103 of which were documented with photographs or video, and 19 were classified as having a 'high level of oddness.'
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Członkowie Brytyjskiego Stowarzyszenia Badania UFO w swoim sprawozdaniu stwierdzili, że liczba zaobserwowanych obiektów pozaziemskich wyraźnie spadła w porównaniu z poprzednimi latami. W roku 2020 zgłoszono 583 takich spotkań, a w 2019 roku aż 1 000. Autorzy raportu mają wyjaśnienie przyczyn tych sporych spadków.

"Jednym z głównych powodów ogromnej liczby obserwacji w 2019 r. było wystrzelenie satelitów Starlink, które, jak można się spodziewać, dostarczyły BUFORA mnóstwo raportów, ponieważ duża liczba satelitów poruszała się po niebie. Gdy świadomość opinii publicznej na temat satelitów Starlink wzrosła, w 2020 roku liczba raportów o obserwacjach zmniejszyła się o prawie połowę w stosunku do roku 2019".

BUFORA to organizacja zrzeszająca pasjonatów i tropicieli UFO, która zajmuje się zbieraniem i weryfikacją informacji na temat obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających i spotkań z pozaziemskimi istotami, prowadzi szkolenia dla śledczych badających zagadnienia UFO oraz popularyzuje wiedzę na temat - jak to określa - nowoczesnej ufologii.

Czytaj więcej:

Orbital Assembly uruchomi dwie stacje kosmiczne dla kosmicznych turystów

Wyhodowano rośliny w glebie z Księżyca

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.06.2022
  GBP 5.4831 złEUR 4.7094 złUSD 4.4656 złCHF 4.6538 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement