Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Insulate Britain ‘to unleash hell if Boris doesn’t meet demands in 10 days’

Insulate Britain ‘to unleash hell if Boris doesn’t meet demands in 10 days’
Aktywiści z Insulate Britain domagają się ocieplenia wszystkich domów w UK. W przeciwnym razie zamierzają blokować główne drogi w kraju. (Fot. Getty Images)
Insulate Britain will push its road blockades to new extremes if Boris Johnson does not meet its demands in less than two weeks, it has been reported.

Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Jak donosi dziennik "Daily Mail", grupa Insulate Britain ma wystosować oficjalne ultimatum dla Borisa Johnsona już w najbliższą środę. Premier usłyszy wówczas, iż ma zaledwie 10 dni, aby zobowiązać się do sfinansowania izolacji wszystkich domów w Wielkiej Brytanii do 2030 r.

Niezależne szacunki sugerują, że zobowiązanie to może kosztować nawet 17,9 mld funtów. Kwota ta odpowiada m.in. rocznemu budżetowi obronnego kraju. 

Pomimo nakazu Sądu Najwyższego, który zapowiedział umieszczenie aktywistów w więzieniach na 2 lata za blokadę dróg, grupa planuje kontynuować swoje działania. Blokowane mają być główne węzły komunikacyjne w stolicy, w tym obwodnica M25. Grupa podkreśliła jednocześnie, że blokowane będą także karetki pogotowia, ponieważ "w wyniku bierności brytyjskiego rządu wobec zmiany klimatu docelowo umrze więcej ludzi". 

Wielu uczestników demonstracji przykleja się do dróg. (Fot. Getty Images)

Jak relacjonuje "Mail on Sunday", aktywiści nie obawiają się utrudnień ze strony policji. Umieszczony na jednym z ich spotkań tajny reporter "Daily Mail" usłyszał m.in. zapewnienia liderów, iż "służby nie są w stanie wyłapać wszystkich jednocześnie".

Według gazety, organizator planuje ogłoszenie ultimatum za 3 dni. Towarzyszyć ma mu wypuszczenie komunikatu prasowego, w którym wszystkich polityków i policjantów grupa nazwie "zdrajcami narodu".

Liderzy organizacji mieli użyć sformułowania: "urządzimy piekło na drogach". Zapewnili jednocześnie, aby nie obawiać się "pustych gróźb Priti Patel o zamykaniu eko-wojowników". 

Czytaj więcej:

Londyn: Protest klimatyczny na autostradzie. 71 aresztowanych i poważny wypadek

Aktywiści znowu zablokowali obwodnicę Londynu

Aktywiści klimatyczni blokujący autostrady będą mogli trafić do więzienia

Priti Patel: "Nie będę tolerować działań tzw. eko-wojowników"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement