Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

A pastry chef who assaulted and racially abused a Polish kitchen help has been fined £800

A pastry chef who assaulted and racially abused a Polish kitchen help has been fined £800
Polak przeżył prawdziwy horror w kuchni na Isle of Skye (Fot. Getty Images)
FRENCHMAN Laurent Usson, 45, flew off the handle when Marek Daman failed to come up to his standards at the four-star Duisdale House Hotel on the Isle of Skye.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish
Do sytuacji doszło w kuchni czterogwiazdkowego hotelu Duisdale House na szkockiej Isle of Skye w kwietniu br.

45-letni Laurent Usson stracił panowanie nad sobą, rzucił się na Polaka i zaczął go dusić. Wszystko przez to, że kuchenny pomocnik nie spełniał bardzo wysokich standardów wymagającego kucharza. 

"To było poważne wykroczenie. W wyniku tak silnego ucisku na szyję mogło dojść do niedotlenienia, a przez to do śmierci" - takie słowa skierował do oskarżonego sędzia Richard Davidson, który nałożył na 45-latka 800 funtów kary. Przy okazji ostrzegł, że jeśli sytuacja się powtórzy, Usson trafi za kratki.

Mężczyzna, który został automatycznie zwolniony z pracy, przyznał, że stracił cierpliwość. Potwierdził też w sądzie, że zaatakował Polaka i obrzucał go rasistowskimi wyzwiskami - donosi serwis dailyrecord.co.uk.

Niewysoki wymiar kary to zasługa listu, jaki trafił do sędziego od przełożonego Laurenta Ussona. Główny szef kuchni wspomniał w nim o wysokim standardzie pracy kucharza oraz jego perfekcjonizmie. "Jednak nic nie usprawiedliwia takiej reakcji" - podsumował Davidson.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.07.2024
  GBP 5.0974 złEUR 4.2930 złUSD 3.9461 złCHF 4.4425 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement