3 points as plodding Juve fail to convince in Brescia win

Juventus, ze Szczęsnym w bramce, pokonał wczoraj u siebie przedostatnią Brescię 2:0. (Fot. Getty Images)
Goals from Paulo Dybala and Juan Cuadrado gave Juventus a 2-0 win over 10-man Brescia on Sunday.

W tym sezonie rywalizacja o mistrzostwo Włoch jest ciekawsza niż w poprzednich. Z układu w tabeli wynika, że walkę stoczą aż trzy zespoły - broniący tytułu Juventus oraz Inter i Lazio.

We wczorajszym szlagierze 24. kolejki rzymianie podejmowali wieczorem właśnie mediolański zespół. Do przerwy przegrywali po golu 34-letniego reprezentanta Anglii Ashleya Younga, sprowadzonego do Interu w styczniu z Manchesteru United.

Druga połowa to był jednak popis Lazio. W 50. minucie wyrównał z rzutu karnego lider klasyfikacji strzelców Serie A Ciro Immobile (łącznie 26 trafień), a zwycięstwo gospodarzom zapewnił w 69. minucie serbski pomocnik Sergej Milinkovic-Savic.

Lazio przedłużyło do dziewiętnastu swój klubowy rekord kolejnych meczów bez porażki w Serie A, jednocześnie kończąc serię Interu, który był niepokonany w lidze od 16 spotkań.

Rzymski zespół ma obecnie 56 punktów, a Inter pozostał z dorobkiem 54. Nowym liderem jest Juventus (57), który wczoraj pokonał u siebie przedostatnią Brescię 2:0. Bramki zdobyli Argentyńczyk Paulo Dybala i Kolumbijczyk Juan Cuadrado, a goście już od 37. minuty grali w dziesiątkę (czerwoną kartkę, po dwóch żółtych, zobaczył Francuz Florian Aye).

W bramce "Starej Damy" wystąpił Wojciech Szczęsny, natomiast zabrakło Cristiano Ronaldo, któremu trener dał odpocząć. Słynny Portugalczyk zdobył wcześniej bramki w dziesięciu kolejnych meczach Serie A.