Menu

11th place of the Polish dance pair at the halfway point of the World Cup

11th place of the Polish dance pair at the halfway point of the World Cup
Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew reprezentują Polskę podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym w japońskiej Saitamie. (Fot. Getty Images)
Natalia Kaliszek and Maksym Spodyriew take the 11th place after the rhythmic program (formerly short) in the World Figure Skating Championships in Japanese Saitama. The half-way leaders are defending the French title Gabriella Papadakis and Guillaume Cizeron.
Advertisement
News available in Polish

Kaliszek i Spodyriew otrzymali za swój piątkowy występ 73,64 punktu. Do miejsca w czołowej dziesiątce brakuje im 1,12 pkt.

Eksportowy w ostatnich latach duet Axla Toruń pod koniec stycznia zaprezentował się z bardzo dobrej strony, zajmując piąte miejsce w czempionacie Europy. Teraz w Japonii podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej mają szanse na najlepszy start w karierze w MŚ. Dotychczas w imprezie tej rangi najwyższą lokatę wywalczyli dwa lata temu, gdy ukończyli rywalizację na 14. pozycji.

Papadakis i Cizeron, którzy mają w dorobku trzy tytułu mistrzów globu, wyprzedzają dwa rosyjskie duety - Wiktorię Sinicynę i Nikitę Kacałapowa oraz Aleksandrę Stiepanową i Iwana Bukina.

Rywalizację w programie dowolnym, w której weźmie udział 20 czołowych duetów, zaplanowano na sobotę. Wtedy też wyłonieni zostaną medaliści wśród solistów. W piątek z kolei w planie jest jeszcze program dowolny solistek.


Wyniki programu krótkiego w tańcach na lodzie:

1. Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron (Francja)    88,42
2. Wiktoria Sinicyna, Nikita Kacałapow (Rosja)             83,94
3. Aleksandra Stiepanowa, Iwan Bukin (Rosja)             83,10
...
11. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Polska)       73,64.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement