Menu

World Cup in jumping: Eisenbichler links the future with work in the federal police

World Cup in jumping: Eisenbichler links the future with work in the federal police
Eisenbichler ma pomysł na to, co będzie robić w przyszłości. (Fot. Getty Images)
World ski jumping champion Markus Eisenbichler admitted that after finishing his career he wants to work in the federal police. Yesterday a German competitor appeared in the qualification for the first competition of the 68th Four Hills Tournament in Oberstdorf.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Ukończyłem szkolenie, jestem funkcjonariuszem policji federalnej i czuję z tego powodu ogromną dumę. Kiedy skończę karierę, chciałbym pracować w policji. Skoki narciarskie to moje hobby" - stwierdził 28-letni Eisenbichler na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Wczoraj o godz. 16:30 rozpoczęły się kwalifikacje do pierwszego konkursu 68. TCS w Oberstdorfie. Zawody odbędą się dziś, a kolejne 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen, 4 stycznia w Innsbrucku i 6 stycznia w Bischofshofen.

Eisenbichler, który na początku 2019 roku wywalczył trzy złote medale MŚ w Seefeld, w tym jeden indywidualnie (na dużym obiekcie), zapowiedział, że oprócz dobrego występu w Turnieju Czterech Skoczni, jego celem jest sukces w marcowych mistrzostwach globu w lotach w Planicy.

"Chcę sięgnąć po medal indywidualnie, ale też w konkursie drużynowym. Jestem przekonany, że mogę to osiągnąć" - ocenił.

W klasyfikacji generalnej PŚ (po 7 z 30 zawodów) prowadzi Japończyk Ryoyu Kobayashi 440 pkt, przed Austriakiem Stefanem Kraftem 369, Niemcem Karlem Geigerem 347 i Kamilem Stochem 275. Eisenbichler zajmuje 32. miejsce - 32 pkt.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement