Menu

Woman stabbed in central Sydney knife rampage

Woman stabbed in central Sydney knife rampage
Mężczyznę powstrzymali przechodnie, których policja nazwała "bohaterami". (Fot. Getty Images)
A man stabbed a woman and attempted to stab several other people in central Sydney Tuesday before being pinned down by members of the public and detained by police, eyewitnesses and officials said.
Advertisement
News available in Polish

"Mamy kobietę z raną kłutą pleców, która jest opatrywana przez ratowników medycznych i jedzie do szpitala" - przekazał dziennikarzom komendant policji Nowej Południowej Walii, Gavin Wood. Dodał, że życiu rannej nie grozi niebezpieczeństwo.

Policja zaznacza, że na razie nie są znane motywy sprawcy. Zdaniem Wooda, atak nie był sprowokowany, a napastnik działał w pojedynkę. Komendant podkreślił jednocześnie, że mężczyznę powstrzymali przechodnie, których nazwał "bohaterami".

Opublikowane na Twitterze nagrania zdarzenia ukazują młodego mężczyznę biegającego po skrzyżowaniu, który następnie wskakuje na maskę samochodu i wymachuje jakimś przedmiotem, prawdopodobnie nożem. Gdy pojazd rusza, napastnik spada na ziemię, a przy nim pojawia się osoba z krzesłem. Na innym nagraniu tego samego mężczyznę przytrzymuje na ziemi kilka osób z dwoma krzesłami.

Okolica, gdzie doszło do zdarzenia, jest obecnie zamknięta dla ruchu; na miejscu jest wielu policjantów.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Advertisement