Menu

What are Fernando Alonso's chances of a Formula 1 return?

What are Fernando Alonso's chances of a Formula 1 return?
Fernando Alonso nie powróci? (Fot. Getty Images)
McLaren retaining Carlos Sainz Jr and Lando Norris for the 2020 season appeared to close the door on a Formula 1 return for Fernando Alonso. The improvement of McLaren made the decision to keep its drivers straightforward and there have been links to Ferrari for Alonso as speculation over his F1 future continues.
Advertisement
News available in Polish

Alonso pożegnał się jednak tylko z Formułą, w motorsporcie pozostał i - jak twierdzi - nie widzi siebie w przyszłości w innych dziedzinach życia. Nadal jeździ, teraz w innych seriach wyścigowych, w tym roku w czerwcu startował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, gdzie za kierownicą prototypowej Toyoty TS050 Hybrid LMP1 odniósł drugie z rzędu zwycięstwo.

"Wiem, co chcę robić. I nie ma żadnej niespodzianki, chcę się nadal ścigać. To moje życie, moja pasja, to jestem ja. Swoje plany ujawnię, gdy będą już konkretne" - przyznał 37-letni kierowca.

Dodał tylko, że w najbliższym czasie nie będzie to start w Rajdzie Dakar.

"W przyszłości z chęcią pojadę w tej imprezie, jest trudna, lubię takie wyzwania. Dzisiaj mam jednak inne plany" - dodał.

Od lat wiadomo, że marzeniem Hiszpana jest realizacja największego sportowego marzenia - wywalczenia potrójnej korony w sportach motorowych. Składa się na nią wygranie 24-godzinnego wyścigu Le Mans we Francji, zwycięstwo w Grand Prix Monako w Formule 1 oraz triumf w wyścigu Indy 500 w USA.

Brakuje mu tylko zwycięstwa w Stanach Zjednoczonych. Na razie Hiszpan tylko raz startował w Indy - w 2017 r., ale nie ukończył go z powodu awarii. 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement