Menu

WTA Finals to offer record prize of $4.725M

WTA Finals to offer record prize of $4.725M
Liderka rankingu WTA Australijka Ashleigh Barty. (Fot. Getty Images)
The season-ending 2019 WTA Finals is set to offer the largest amount of prize money in the history of professional tennis with a potential pay day of $4.725 million, the organization announced. It surpasses the previous record of $3.85 million given to the men's and women's singles winners at the US Open.
Advertisement
News available in Polish

Warunek jest jeden - nagrodę otrzyma zawodniczka, która wygra turniej bez porażki. Jeśli przydarzy jej się jedna przegrana w grupie, wówczas nagroda za końcowy triumf wyniesie 4,42 mln dol.

Pula nagród całego turnieju (27 października - 3 listopada) to 14 mln dol., co oznacza podwojenie w stosunku do ubiegłego roku. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu tytularnego sponsora - firmy kosmetycznej Shiseido. W latach 2014-2018 WTA Finals odbywał się w Singapurze.

W przypadku identycznych zmagań mężczyzn wieńczących sezon - ATP Finals w Londynie, zwycięzca, który także wygra bez porażki, otrzyma 2,71 mln dol. Tenisistki od lat zabiegają o równouprawnienie co do wysokości nagród finansowych.

"Jako profesjonaliści mamy ogromne szczęście, że zarabiamy na uprawianiu sportu, który kochamy. Chylę czoła przed wszystkimi tenisistami w historii, którzy przyczynili się do tak niesamowitego wzrostu popularności naszej dyscypliny na całym świecie" - napisała liderka rankingu WTA Australijka Ashleigh Barty w oświadczeniu przesłanym CNN.

W 2018 roku najlepsza w WTA Finals była Ukrainka Elina Switolina, zaś w 2015 roku z wygranej w tej imprezie cieszyła się Agnieszka Radwańska.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement