Menu

Volleyball England in Krakow

Volleyball England in Krakow
Fot.CBL Polonia Londyn
XII Volleyball Huberta Jerzego Wagner Memoriał has finished in Krakow . In tournament took a part Engish Volleyball team.
Advertisement
News available in Polish

Poza możliwością oglądania siatkówki na najwyższym, światowym poziomie celem wyjazdu były wstępne rozmowy na temat zaproszenia Memoriału do Londynu już w 2016 roku.

“Angielska i polska siatkówka są coraz bliżej siebie - przyjazd Prezes Lisy Wainwright do Polski był tego najlepszym dowodem. Dziękuję serdecznie Fundacji Huberta Jerzego Wagnera oraz Polskiej Organizacji Turystycznej - Poland.travel za umożliwienie tego wyjazdu. Ta delegacja była niejako wyprawą w przyszłość dla siatkarskiej Anglii - będziemy wspólnie pracować, aby już niedługo wielkie emocje siatkarskie coraz częściej pojawaiały się w Londynie” - oznajmił współorganizator wyjazdu, Prezes CBL Polonii Londyn - Bartłomiej Łuszcz.

Pobyt w Polsce obfitował też w atrakcje turystyczne, które zorganizował Bogdan Becla - dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej. Na angielskich gościach szczególne wrażenie zrobiła Kopalnia Soli w Wieliczce oraz znana na całym świecie polska gościnność.

Jeżeli chodzi o przyjazd Memoriału do Londynu, to organizujący go Jerzy Mróz nie podaje konkretnej odpowiedzi. "Myślę, że na obecną chwilę to wystarczy, aby dalej myśleć o realizacji tego marzenia. Bardzo się cieszę, że na ten mój szalony pomysł pan Mróz nie popukał się w czoło, tylko zaprosił nas na rozmowy - taki turniej w Londynie mógłby być punktem zwrotnym w historii tego sportu w Anglii” - opowiada Łuszcz.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera powstał dwanaście lat temu i rokrocznie jest ostatnim sprawdzianem dla reprezentacji krajów przed główną imprezą danego roku.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement