Menu

Vlunteer cave rescuer Michal Marek died during dive in Donegal

Vlunteer cave rescuer Michal Marek died during dive in Donegal
"Michał był zapalonym odkrywcą, który wypełniał swoje życie podziemnymi i podwodnymi przygodami". (Fot. Facebook/ICRO)
Michal Marek, 36, from Poland, passed away while taking part in a dive at Malin Head, Co Donegal.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Michał został opisany jako "zapalony odkrywca i oddany członek Irlandzkiej Organizacji Ratownictwa Jaskiniowego (ICRO)". 36-latek, który dołączył do stowarzyszenia w 2014 r., brał udział w kilku misjach i akcjach ratowniczych - informuje Irishmirror.ie.

"Irlandzka Organizacja Ratownictwa Jaskiniowego jest głęboko zasmucona informacją o śmierci naszego kolegi z drużyny i przyjaciela, Michała Marka. Był zapalonym odkrywcą, który wypełniał swoje życie podziemnymi i podwodnymi przygodami jako nurek jaskiniowy i grotołaz" - czytamy na stronie ICRO. "Śmierć Michała to dla nas wielka strata. Będzie go brakowało wszystkim, którzy z nim pracowali" - dodano.

Podkreślono, że Polak był zaangażowany w wiele znaczących wyczynów, w tym odkrycie i eksplorację Cliff Cave w Fanore (hr. Clare), która jest najdłuższą jaskinią morską w Irlandii. " W Pollatoomery, jaskini w hrabstwie Mayo, kontynuował także prace nieżyjącego już Artur Kozłowskiego" - podkreślono w oświadczeniu.

W lipcu 2008 roku Kozłowski zanurkował w tej jaskini na głębokość 103 metrów. Michał poprawił ten wyczyn o 10 metrów, co jest irlandzkim rekordem głębokości nurkowania jaskiniowego.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.10.2021
  GBP 5.4652 złEUR 4.6072 złUSD 3.9576 złCHF 4.3157 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement