Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Virgin Trains promises UK's most advanced railway service

Virgin Trains promises UK's most advanced railway service
Przewoźnik zamierza podnieść poziom usług kolejowych w UK. (Fot. Getty Images)
From May 2021 Virgin Trains wants to provide hourly services between the Thames and the Mersey, with free wifi, at-seat catering and a guaranteed seat - since everyone will need a seat reservation.
Advertisement
News available in Polish

Nowa aplikacja Virgin Trains będzie dobierać cenę biletu na podstawie szeregu czynników w taki sposób, aby docelowo była ona jak najniższa. Firmy kolejowe od lat zwracały uwagę, że system opłat jest nielogiczny i trudny do zrozumienia nawet dla samych pracowników. 

Konkurenci Virgin Trains uważają, że jeśli przewoźnikowi uda się zrealizować ten pomysł, może on podważyć założenia dotyczące przychodów w całym systemie kolejowym.

Dodatkowo, od maja 2021 r. firma Richarda Bransona chce zwiększyć jakość swoich usług, oferując na wszystkich swoich trasach rezerwacje miejsc, ciepłe posiłki oraz darmowe Wi-Fi.

Zdaniem ekspertów, Virgin Trains może sporo zmienić w branży kolejowej na Wyspach. (Fot. Getty Images)

Jak przekazało Virgin Trains, rezerwacja miejsc siedzących będzie obowiązkowa, a cena takiego biletu powinna być średnio o 10 procent niższa w porównaniu z ofertą konkurencji.

Przewoźnik zamierza również usprawnić proces zwrotu opłat za bilety. W przypadku każdego opóźnienia pociągu koszt zakupu biletu ma być zwracany automatycznie bez konieczności uprzedniego aplikowania o niego.

"Nowe usługi pozwolą nam przenieść doświadczenia klientów na brytyjskich kolejach na wyższy poziom i pokazać reszcie branży, jak powinno się to robić" - przekazał Phil Whittingham, dyrektor zarządzający Virgin Trains.

Informacje od Virgin Trains zbiegły się w czasie z rozporządzeniem Ministerstwa Transportu, które pozbawiło firmę wyłączności na obsługę linii kolejowej z London Euston do West Midlands. Powodem tej decyzji ma być negatywne podejście przewoźnika do zakupu planów emerytalnych dla pracowników.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.08.2019
  GBP 4.778 złEUR 4.366 złUSD 3.934 złCHF 4.005 zł

  Sport


  Advertisement