Menu

Usain Bolt to 'coach' Australian cricketers

Usain Bolt to 'coach' Australian cricketers
Usain Bolt jest fanem krykieta. (Fot. Getty Images)
The famous Jamaican sprinter Usain Bolt, who ended his career in August, played the role of coaching the preparation of the Australian motor sport in cricket. The fastest man in the world is a fan of this discipline, and both parties after the exercise were satisfied.
Advertisement
News available in Polish

"Wydaje mi się, że krykieciści są zbyt wolni, gdy startują do piłki. Pomagałem im w znalezieniu rytmu" - zaznaczył Usain Bolt.

Batsman (zawodnik odbijający piłkę) Peter Handscomb nie krył radości ze współpracy z Boltem.
"Jeśli osiągniemy sukces z najszybszym człowiekiem na świecie, to będzie super. Dał nam kilka wskazówek, jak mamy przyspieszać" - stwierdził zawodnik.

Australijczycy przygotowują się do tradycyjnego turnieju "The Ashes", który odbywa się corocznie na przemian w Anglii i Australii między tymi dwoma reprezentacjami narodowymi. Pierwsze zawody rozegrano w 1882 r. W tym roku rywalizacja rozpocznie się w Australii 23 listopada i potrwa (seria pięciu meczów) do 8 stycznia.

Jamajczyk, rekordzista globu na 100 m (9,69 s) i 200 m (19,19) w tegorocznych mistrzostwach świata w Londynie wystartował tylko w biegu na najkrótszym dystansie i musiał zadowolić się jedynie brązowym medalem.

Bolt, uznawany za najlepszego sprintera w historii, po dyskwalifikacji sztafety jamajskiej, która zdobyła złoto w Pekinie, ma w kolekcji osiem tytułów mistrza igrzysk, wywalczonych w stolicy Chin (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) w biegach na 100 i 200 m oraz 4x100 m.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement