Menu

Usain Bolt będzie trenował z drużyną Piszczka

Usain Bolt będzie trenował z drużyną Piszczka
Słynny lekkoatleta będzie trenował razem z piłkarzami Borussi. (Fot. Getty Images)
The famous Jamaican sprinter Usain Bolt, who finished his great career in August, will take part in the training of Borussia Dortmund players tomorrow. 'BVB get ready for tomorrow' - wrote the athlete on Twitter by placing a playful drawing. This is the next Bolt training with Borussia, in which Lukasz Piszczek appears on the defender's position.
Advertisement
News available in Polish

10 czerwca Jamajczyk na stadionie Old Trafford w Manchesterze poprowadzi jedenastkę "Soccer Aid World XII" w meczu charytatywnym. Kapitanem zespołu rywali, w którym zagrają byli piłkarze i ludzi show-biznesu będzie angielski piosenkarz i autor tekstów Robbie Williams. Dochód przeznaczony zostanie na konto Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Być piłkarzem było marzeniem Bolta w dzieciństwie, a jego ulubionym klubem jest Manchester United. "Kocham futbol i będę przyczyniał się do jeszcze większej jego popularyzacji, niezależnie od tego co mogą ludzie sobie pomyśleć" - stwierdził Bolt.

Ośmiokrotny mistrz olimpijski, doznał kontuzji uda podczas ubiegłorocznych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, w ostatnim biegu w karierze - sztafecie 4x100 m, gdy jako ostatni z Jamajczyków przejmował pałeczkę.

Bolt, rekordzista globu na 100 m (9,69 s) i 200 m (19,19) w Londynie wystartował tylko w biegu na 100 m i musiał zadowolić się jedynie brązowym krążkiem.

Bolt, po dyskwalifikacji sztafety jamajskiej, która zdobyła złoto w Pekinie, ma osiem mistrzowskich tytułów igrzysk olimpijskich, wywalczonych w stolicy Chin (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) w biegach na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement