Menu

UK weather: Heavy rain and strong winds to soak Britain on election day

UK weather: Heavy rain and strong winds to soak Britain on election day
Pogoda nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. (Fot. Getty Images)
Voters can expect to be soaked on their way to the polls on Thursday as bands of heavy rain and wind move across the UK this week.
Advertisement
News available in Polish

Ulewne deszcze dają się we znaki zwłaszcza mieszkańcom Szkocji, Anglii oraz wschodniej części Irlandii Północnej. Według aktualnych prognoz, potrwają one nawet czwartku, czyli dnia wyborów do Izby Gmin. 

"W czwartek będzie bardzo mokro, głównie w południowej części Anglii" - informują meteorolodzy z Met Office.

Na południu kraju temperatura jest wyższa niż na północy, ale w miarę upływu tygodnia stopniowo będzie spadać. W czwartek słupki rtęci pokażą 8-9 st. C w Londynie i 4-5 st. C. w Edynburgu.

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem w Szkocji o prędkości 80 km/h. Dziś nad ranem doszło do kilku wypadków z udziałem przewróconych przez podmuchy wiatru ciężarówek. W północnych regionach obowiązują żółte ostrzeżenia przed wiatrem i ulewami.

Z powodu złych warunków atmosferycznych zamknięto dziś również targ Edinburgh Chirstmas Market, a także zamek Edinburgh Castle.

"Spodziewamy się w najbliższych dniach bardzo niespokojnego okresu. Na wyżej położonych regionach w Szkocji i w północnej Anglii możemy oczekiwać opadów śniegu" - możemy przeczytać w prognozie rządowej agencji Met Office.

W wielu regionach Wysp dochodzi do wypadków w związku z trudnymi warunkami na drogach. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Sztorm Brendan o prędkości ponad 160 km/h nadciąga nad Wielką Brytanię

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement