Menu

Training at Centennial Hall

Training at Centennial Hall
Wrocławska Hala Stulecia przynosi szczęście polskim zawodnikom (Fot. Getty Images)
Polish national team is preparing for his second world championship match in volleyball. On Monday, the players trained in Wroclaw Centennial Hall, where on Tuesday will play with Australia.
Advertisement
News available in Polish

Biało-czerwoni po sobotnim meczu z Serbią nie mieli czasu na odpoczynek. Następnego dnia rano polecieli do Wrocławia i jeszcze po południu odbyli trening na siłowni. Dopiero wczorajszy dzień był spokojniejszy.

„Zawodnicy głównie odpoczywali, ale oglądali też wideo do analizy gry Australii. Wieczorem odbyliśmy trening w Hali Stulecia. Realizujemy rytm meczowy i tak pewnie będzie do końca turnieju” – oznajmił rzecznik prasowy reprezentacji Mariusz Szyszko.

Podczas majowych meczów eliminacji mistrzostw Europy zawodnicy skarżyli się na małe łóżka w hotelu.

"Teraz nie ma powodów do narzekań" – dodał.

Polska ekipa musi się też przyzwyczaić do Hali Stulecia. To najmniejszy obiekt, w którym rozgrywane są mistrzostwa. We wtorek na trybunach ma zasiąść komplet siedem tysięcy kibiców.

„Przy Stadionie Narodowym każdy obiekt jest teraz mały. Nie ma co narzekać, tylko przygotowywać się do meczu z Australią. Graliśmy tu w maju turniej eliminacji mistrzostw Europy i była to dla nas szczęśliwa hala” – komentował Szyszko.

Trener Stephane Antiga media na poniedziałkowe zajęcia wpuścił jedynie na ostatni kwadrans. Drużyna ćwiczyła wówczas zagrywki w dwóch ustawieniach szóstek. Można było wywnioskować, że wyjściowy skład na pojedynek z Australią, w porównaniu z tym na Serbię, nie zmieni się. Na zakończenie treningu zawodnicy ćwiczyli serwis i przyjęcie. Po niektórych zagraniach Antiga z aprobatą kiwał głową, a inni bili brawo. Widać było, że atmosfera w zespole jest bardzo dobra.

„Dzisiaj mamy zaplanowany rozruch, kolejną analizę wideo, a później ... mecz” – podsumował Szyszko.

Początek spotkania Polska – Australia o godz. 20:15 (czasu GMT).

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement