Menu

Toto Wolff says no to Fernando Alonso and maybe to Max Verstappen

Toto Wolff says no to Fernando Alonso and maybe to Max Verstappen
Alonso, który odszedł z F1 po sezonie 2018, nigdy oficjalnie nie ogłosił, że zakończył karierę. (Fot. Getty Images)
Mercedes boss Toto Wolff believes Fernando Alonso is one of the greatest Formula 1 drivers but would not take the chance with the Spaniard at the Silver Arrows but has not ruled out a move for Red Bull star Max Verstappen.
Advertisement
News available in Polish

"Pojawiały się takie informacje, ale to były zwyczajne plotki. My nigdy nie chcieliśmy powtarzać pewnych historii, które się wydarzyły, kiedy oni obaj byli w McLarenie" - przyznał Wolff.

Hiszpan i Brytyjczyk jeździli w McLarenie w 2007 roku. W połowie sezonu w mediach pojawiły się informacje, że stosunki między Hiszpanem a Brytyjczykiem i generalnie całym zespołem są bardzo napięte, gdyż - zdaniem Alonso - Hamilton jest przez mechaników faworyzowany. Później konflikt trochę przycichł, Alonso zajął w mistrzostwach świata trzecie miejsce z dorobkiem 109 pkt. Triumfował Fin Kimi Raikkonen, drugi był Hamilton.

Pomimo tego, Alonso w McLarenie nie pozostał, kontrakt został rozwiązany, a Hiszpan później wiele razy podkreślał, że winą za to, co się stało, obarcza wyłącznie team.

Alonso, który odszedł z Formuły 1 po sezonie 2018, nigdy oficjalnie nie ogłosił, że zakończył karierę. Nie jest tajemnicą, że jego przedstawiciele na przełomie 2018/19 sondowali w kilku ekipach, czy nie są zainteresowani jego zatrudnieniem. Oferta była także złożona Mercedesowi, ale - jak ujawnił Wolff - nigdy nie była brana pod uwagę.

Hiszpan w F1 już nie startuje, ale z motorsportem jest nadal związany. W 2018 i 2019 roku wygrał 24-godzinny wyścig w Le Mans, startuje w innych seriach wyścigowych, a ostatnio ujawnił, że w 2020 roku pojedzie w zespole Toyoty w Rajdzie Dakar, który po raz pierwszy zostanie w całości rozegrany na pustyni w Arabii Saudyjskiej od 5 do 17 stycznia.

Były kierowca F1 trenuje już od kilku tygodni, w październiku ostatnim, pustynnym sprawdzianem będzie Rajd Maroka.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 30.03.2020
  GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

  Sport


  Advertisement