Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Tory MP asks Polish government to block Article 50 deadline extension

Tory MP asks Polish government to block Article 50 deadline extension
Daniel Kawczynski urodził się w Polsce, ale gdy miał 6 lat, jego rodzice podjęli decyzję o emigracji do Wielkiej Brytanii. (Fot. Facebook/Daniel Kawczynski)
A Tory Brexiteer MP has approached a foreign government asking it to veto the UK's attempts to extend Article 50.
Advertisement
News available in Polish

"Parlamentarzyści przeciwni Brexitowi szukają każdej możliwości, by zaszkodzić Borisowi Johnsonowi w okresie poprzedzającym posiedzenie Rady Europejskiej 17 października. Próbują sprzeciwić się woli narodu" - przyznał w wypowiedzi dla "Shropshire Star" Daniel Kawczynski - poseł o polskim pochodzeniu, będący członkiem Partii Konserwatystów.

Poseł przyznał także, że parlamentarzyści "próbują utrudniać zadanie premierowi Johnsonowi" i oskarżył ich o próbę "wytrącenia stołka spod nóg negocjatora, gdy walczy on o Wielką Brytanię".

Kawczynski poinformował, że był w stałym kontakcie zarówno z polskim prezydentem Andrzejem Dudą, jak i premierem Mateuszem Morawieckim. Zwrócił się do polskich polityków z prośbą o pomoc.

"Każdy kraj zrzeszony w UE ma prawo zawetować prośbę UK o przedłużenie realizacji Artykułu 50. Polska jest postrzegana jako nadzieja na udaremnienie planów tych, którzy chcą pokrzyżować poczynania brytyjskiego premiera" - dodał Kawczynski, który - podobnie jak premier Johnson - chce, aby dzień 31 października był ostateczną datą Brexitu.

Kawczyński wzmożył działania z chwilą, gdy parlament przegłosował decyzję o zwrócenie się do Parlamentu Europejskiego z prośbą o przedłużenie terminu opuszczenia Wspólnoty w wyniku braku wypracowanej umowy opuszczenia UE przez Wielką Brytanię.

Boris Johnson przyznał, że "zrobi wszystko, co jest zgodne z konstytucją, aby Wielka Brytania opuściła UE 31 października tego roku".

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Advertisement