Menu

Tokyo 2020: Fan zones in over 20 Japanese cities

Tokyo 2020: Fan zones in over 20 Japanese cities
Najwięcej - pięć ekranów zostanie zlokalizowanych w samym Tokio. (Fot. Getty Images)
In more than twenty Japanese cities, the 2020 Olympic Games will be broadcast live in fan zones - the organizers announced.
Advertisement
News available in Polish

Tokio - w ponad 20 japońskich miastach transmisje na żywo w strefach kibicaRywalizację podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich będzie można oglądać w trzydziestu miejscach, w których zainstalowane zostaną specjalne wielkopowierzchniowe ekrany o wysokiej rozdzielczości. Dzięki nim jakość przekazu ma być perfekcyjna.

Kilka z nich znajdzie się w regionach północno-wschodniej Japonii, dotkniętych trzęsieniem ziemi i tsunami w 2011 roku oraz w okolicach Kumamoto, które także ucierpiało w 2016 roku w wyniku trzęsienia.

Najwięcej - pięć ekranów zostanie zlokalizowanych w samym Tokio. Znana już jest ich lokalizacja w parkach Yoyogi i Inokashira, w budynku administracji regionalnej w Shinjuku oraz w dzielnicach Ikebukuro i Morioka.

Igrzyska w Tokio potrwają od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku. (Fot. Getty Images)

"Na żywo" igrzyska będą mogli oglądać także mieszkańcy miast w prowincji Saitama: Chiby, Asaki i Sayamy. W prefekturze Fukushima, w północno-wschodniej części kraju w miastach Aizuwakamatsu, Koriyama, Iwaki oraz Sendai.

W prowincji Kanagawa, na południe od Tokio, zainstalowanych zostanie pięć ekranów: dwa w Jokohamie, dwa w Fujisawie i jeden w Odawara. Po jednym stanie w Sapporo, Mito, Morioce, Yamanashi i Kumamoto.

Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Poprzednio letnia olimpiada rozgrywana była w "Kraju Kwitnącej Wiśni" w 1964 roku, a zimowe igrzyska w Sapporo w 1972 oraz Nagano w 1998.

Igrzyska paraolimpijskie zaplanowano w dniach 25 sierpnia - 6 września. 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement