Menu

"There is no place for Verstappen in Ferrari"

"There is no place for Verstappen in Ferrari"
Holender mocno podpadł Ferrari. (Fot. Getty Images)
259/5000
For the driver who offends us and claims that we are cheating, there will be no place in our team - declared Ferrari CEO Louis Camilleri, assessing several statements in the 2019 season of Formula One Dutch driver Max Verstappen from Red Bull.
Advertisement
News available in Polish

Verstappen, który w sezonie 2019 zajął w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1 zajął trzecie miejsce (wygrał Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, a tuż za Holendrem uplasowali się obaj kierowcy Ferrari - czwarty Monakijczyk Charles Leclerc i piąty Niemiec Sebastian Vettel), kilka razy w oficjalnych wypowiedziach twierdził, że włoski koncern łamie regulamin F1, dzięki czemu silniki teamu mają wyższą moc, co było szczególnie widać na prostych.

"To kłamstwo, stosujemy się dokładnie do przepisów FIA dotyczących konstrukcji jednostek napędowych. Wszędzie są inspektorzy, byliśmy wielokrotnie sprawdzani, nigdy nic nam nie zarzucono. Takie opinie psują naszą markę" - oświadczył Camilleri.

Po tegorocznym sezonie pojawiły się plotki o tym, że w 2020 roku Ferrari zakończy współpracę z Vettelem, któremu kończy się kontrakt. Jego następcą w teamie z Maranello miałby być Holender, którego kontrakt z Red Bullem także upływa po sezonie 2020. 

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement