Menu

There is no place for Kubica in the factory BMW team

There is no place for Kubica in the factory BMW team
Co pozostaje Kubicy? (Fot. Getty Images)
Jonathan Aberdein looks set to fill the final factory seat at BMW for the 2020 DTM season, Motorsport.com has learned, marking the end of his association with Audi.
Advertisement
News available in Polish

Mieszkający w Kapsztadzie 21-letni Aberdein w poprzednim sezonie startował w barwach tzw. klienckiego teamu Audi Sport Team WRT i zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. W tym roku Audi ponownie nie zaproponowało mu stałego miejsca w zespole fabrycznym, więc skorzystał z oferty BMW.

W tej sytuacji jedyną możliwością dla Kubicy startów w tegorocznym sezonie w serii DTM jest wejście do zespołu klienckiego, na co - według nieoficjalnych informacji - zgodę wyraziło już kierownictwo zespołu Formuły 1 Alfa Romeo, w którym krakowianin ma w tym roku być kierowcą testowym i rozwojowym.

Warunkiem startów Kubicy jest sfinansowanie takiego zespołu przez PKN Orlen. Koszt sezonu to kwota około 6 mln euro, tyle płacili w 2019 roku inni zawodnicy o takim statusie.

Dla serii DTM rozwiązanie z zespołem klienckim jest bardzo ważne. Po odejściu z cyklu teamu Aston Martin, w serii ma startować tylko 14 samochodów - po sześć fabrycznych ekip Audi i BMW oraz dwa prywatne.

Dwa lub nawet cztery dodatkowe samochody na torze zwiększą prestiż serii DTM, która ostatnio nie cieszyła się w Niemczech rosnącym zainteresowaniem.

Czytaj więcej:

F1: Orlen zarobił fortunę na Robercie Kubicy

Formuła 1: Prezentacja teamu Alfa Romeo Orlen 19 lutego w Barcelonie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Advertisement