Menu

The last two stages of the UAE Tour have been canceled due to the coronavirus

The last two stages of the UAE Tour have been canceled due to the coronavirus
Oficjalny hotel wyścigu w Abu Zabi jest zablokowany. (Fot. Getty Images)
The last two stages of the UAE Tour cycling race in the United Arab Emirates were canceled after the tests confirmed the presence of the coronavirus in two Italian race participants, said Reuters, citing a statement by the Sports Council in Abu Dhabi.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W wyścigu UEA Tour biorą udział najlepsi kolarze świata, w tym Polak Rafał Majka.

Rada Sportu w Abu Zabi nie ujawniła, kto jest zarażony, ale poinformowała, że wszyscy uczestnicy wyścigu, pracownicy i organizatorzy byli badani pod kątem obecności wirusa. "Decyzję podjęto w celu zapewnienia ochrony ogółowi uczestników wyścigu" - podała w oświadczeniu Rada podkreślając, że "bezpieczeństwo jest najważniejsze".

Jak podaje Reuters kilku kolarzy potwierdziło wcześniej w mediach społecznościowych, że zostali poddani testom, a końcowa część wyścigu się nie odbędzie. "Szkoda, że wyścig UAE Tour został odwołany, ale zdrowie publiczne musi być na pierwszym miejscu" - komentuje czterokrotny zwycięzca Tour de France Chris Froome, który powrócił po kontuzji podczas wyścigu. "Wszyscy czekamy na testy i pozostaniemy w hotelu aż do odwołania. Mam nadzieję, że poszkodowani szybko wyzdrowieją i nie ma żadnych innych przypadków koronawirusa" - dodał.

Media donoszą, że dostęp do oficjalnego hotelu wyścigu w Abu Zabi został zablokowany, a przebywający w nim kolarze, dziennikarze i obsługa nie mogli go opuścić w oczekiwaniu na badania.

"Jesteśmy zamknięci w hotelu. Dostaliśmy informację, że mamy zejść na recepcję. Tam powiedziano nam, że wyścig jest odwołany, bo jest podejrzenie koronowirusa u dwóch osób z wyścigu i muszą wszystkich przebadać" - przekazał Piotr Wadecki, menedżer generalny polskiej grupy CCC, która bierze udział w wyścigu.

Od początku epidemii koronowirusa Covid-19 w grudniu 2019 r. odnotowano ponad 80 tys. potwierdzonych przypadków zakażenia. Zmarło ok. 3 tys. osób, z czego 2788 w Chinach.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement